Sinema

The Sessions / Aşk Seansları 22 Şubat’ta sinemalarda

the-sessions-movie-poster

!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nde Türkiye galasını yapan THE SESSIONS / AŞK SEANSLARI, 22 Şubat Cuma günü gösterime giriyor 

 

 

the-sessions-ask-seanslari (1)

 

THE SESSIONS

Aşk Seansları

 

Yönetmen: Ben Lewin

Senaryo: Ben Lewin (Mark O’Brien’ın makalesinden)

Oyuncular: John Hawkes, Helen Hunt, William H. Macy, Moon Bloodgood, Annika Marks, Adam Arkin, Rhea Pearlman, W. Earl Brown, Robin, Weigert, Blake Lindsley, Ming Lo, Rusty Schwimmer, Jennifer Kumiyama, Tobias Forrest, Jarrod Bailey, James Martinez

Yapımcı: Ben Lewin, Judi Levine, Stephen Nemeth

Özgün Film Müziği: Marco Beltrami

Görüntü Yönetmeni: Geoffrey Simpson

Kurgu: Lisa Bromwell

Rol Dağıtımı: Ronnie Yeskel

Yapım Tasarımı: John Mott

Set Dekorasyonu: Sofia Jimenez

Kostüm Tasarımı: Justine Seymour

Makyaj: Dmitriy Kirillov, Coco Yuon

Süre: 95 dakika

Tür: Aşk, Komedi, Dram

Gösterim Tarihi: 22 Şubat 2013

 

 

Solunum cihazına bağlı yaşayan 38 yaşındaki felçli Mark O’Brien (John Jawkes) artık bakir olarak yaşamına devam etmemeye karar verir ve bağlı olduğu Rahip Brendan (William H. Macy)’dan izin alarak seks terapisti Cheryl Cohen-Greene (Helen Hunt) ile temas kurar.

 

 

Yılın Festival Hit’i olarak nitelenen film, dünya prömiyerini 23 Haziran 2012’de Sundance Film Festivali’nde yapmıştı. Toronto, Zürih, Atina, San Sebastián, Rio de Janeiro, Hamptons, Mill Valley, Woodstock, Varşova, Londra, Austin, Taipei, Stockholm, Turin ve Belgrad Film Festivallerini ziyaret eden film, 14-16-18 Şubat tarihlerinde !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali‘nde gösterildi.

 

 

1946 yılında Polonya’da doğna yönetmen Ben Lewin, 1968-1971 yılları arasında ceza avukatı olarak çalışmıştı. İngiltere Ulusal Film Okulu’ndan gelen burs nedeniyle avukatlığı bırakan Lewin, mezun olduktan sonra BBC Televizyonu’nda belgesel yönetmeni olarak çalışmaya başladı. Melbourne Film Festivali’nde, The Case of Cruelty to Prawns ile En İyi Televizyon Filmi Ödülü’nü kazandı. Lewin, 1999’da Amerikan dizisi Ally McBeal’ın “Let’s Dance” adlı bölümünü yönetmişti.

 

Mark O’Brien rolündeki John Hawkes; Identity, Me and You and Everyone We Know, American Gangster,  Contagion, Lincoln filmleriyle karşımıza çıkmıştı.

 

1992 tarihli Mad ABout You dizisindeki rolüyle yıldızı parlayan yetenikli aktris Helen Hunt, 1998’de Jack Nicholson ile başrolü paylaştığı As Good As It Gets filmindeki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu Oscar Ödülü’nü kazanmıştı. Helen Hunt, Twister, Cast Away, What Women Want gibi filmlerde de rol aldı.

 

Rahip Brendan’ı canladıran 1950 doğumlu muhteşem oyuncu William H. Macy, e2’de ekrana gelen Shameless dizisindeki oyunculuğu ile büyülemeye debam ediyor. 1978’de The Awakening Land ile oyunculuğa adım atan William H. Macy, pek çok TV dizisinin yanı sıra, Radio Days, Fargo, Boogie Nights, Wag the Dog, Pleasantville, A Civil Action, Magnolia, Jurracis Park III gibi filmlerde rol aldı. William H. Macy, Desperate Housewives’ta Lynette Scavo rolü nde izlediğimiz ve 2006’da Transamerica filmindeki rolüyle Oscar’a aday olan Felicity Huffman ile evli.

 

 

Filmin resmi fragmanı: