Dizi Haber

Nejat İşler Yoğun Bakımda!

İntikam dizisine sağlık sorunları nedeni ile devam edemeyen ve bir süredir Bodrum’da tedavisi devam eden Nejat İşler, yoğun bakıma kaldırıldı.

17 Ocak saat 00.15 sıralarında acil servise başvuran Nejat İşler’in yapılan tetkikler sonucu tedavisinin yoğun bakımda devam etmesine karar verildi.

Acıbadem Bodrum Hastanesi Başhekimi Dr. Aydın Aksoy, basın ve Nejat İşler’in sevenleri için durumu hakkında şunları söyledi:

“Muayene ve tıbbi tetkikler sonrasında hastamızda, şiddetli akciğer  enfeksiyonuna bağlı solunum yetmezliği ve enfeksiyonun çok ilerlemiş olmasına  bağlı olarak septik şok tablosu saptandı. Septik şok, çoklu organ yetmezliği ile  seyreden ve yüksek hayati riskin oluşabildiği klinik bir tablodur. Bu tanı  sonucunda tedavisi, yoğun bakım ünitesinde devam ettirilmektedir. Hastamızda  gelişen septik şok sonucunda akciğerleri çok ciddi şekilde etkilenmiştir. Aynı  zamanda böbrekler, kalp ve kan hücrelerinin ve karaciğerin de bu durumdan  etkilendiği tespit edilmiştir. Solunum cihazına bağlı olduğu için uyutulan  hastamızın tedavisi halen yoğun bakım ünitesinde devam etmektedir. Hastamız,  göğüs hastalıkları, yoğun bakım, enfeksiyon hastalıkları, gastroenteroloji  ve  kardiyoloji uzmanları tarafından takip edilmektedir.”