Galeri, Sinema

Hobbit: Gittim ve Döndüm (The Hobbit: There and Back Again) filminden sızan ilk kare!

2014 için sabırsızlanan Tolkien hayranlarına, Hobbit: Gittim ve Döndüm (The Hobbit: There and Back Again) filminden ilk kare!

Entertainment Weekly dergisi, Orlando Bloom (Legolas) ve Luke Evans (Okçu Bard / Bard the Bowman)‘ın yer aldığı ilk kareyi yayınladı.

13 Aralık 2013’te vizyona girecek olan Hobbit: Smaug’un Yalnızlığı (The Hobbit: The Desolation of Smaug) ve 18 Temmuz 2014’te izleyiciyle buluşacak olan Hobbit: Gittim ve Döndüm (The Hobbit: There and Back Again) filmlerinin önemli karakteri Okçu Bard (fotoğrafta solda), Hobbit üçlemesindeki rol ağırlığı henüz tam kesinleşmeyen Legolas karakteri ile birlikte görülüyor.

Legolas, Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde başlıca karakterlerden biriydi. Ancak J.R.R. Tolkien’in The Hobbit adlı eserinde yer almıyor.

Yönetmen Peter Jackson, Legolas karakterinin filmdeki rolü ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Legolas, Thranduil’in oğlu, ve Thranduil, The Hobbit’in karakterlerinden biri, ve elfler ölümsüz varlıklar, Legolas’ın Ormanlık Diyar sekansında yer alması mantıklı.”

Peter Jackson‘ın danışman senaristi Phillipa Boyens, Okçu Bard karakteri hakkında kısa bir bilgi verdi: “Bard ilginç bir karakter. ancak kitapta olayların bitişinden sonra gelen beklenmedik bir karakter. Biz onu tanıtmak için daha çok zaman harcıyoruz. Onun bir baba olduğunu keşfediyoruz.”

Resmi İnternet Sitesi: http://www.thehobbit.com/

 

(Kaynak: filmofilia.com)