Kültür Sanat

Hülya Avşar’a Sert Eleştiriler

Avşar kızına sert eleştiriler

Ünlüler ve Gezi eylemcileri, Başbakan’ın Gezi Parkı için görüşeceği heyette yer alan Hülya Avşar ve Necati Şaşmaz’ı sert bir şekilde eleştirirken, bazı ünlüler ise ti’ye aldı.
Hülya Avşar’a tepkisini dile getiren eylemciler sosyal medya üzerinden hızla yayılan bir mektup yayınladı. Gezi parkı eylemcilerinin Hülya Avşar’la ilgili yazdığı mektupta Avşar kızının o görüşmeye bir katkısı olmayacağı belirtildi ve “Hangi sıfat ve cesartle bu görevi üstlenmiştir” diye soruldu. Eylemciler, sanatçı Hülya Avşar’ın “Başbakan’ı ikna edeceğim çok hazırlıklayım” sözlerini de sert sözlerle eleştirdi. Gezi Parkı eylemcilerinin gözünden kaçmayan bir olay daha vardı. O da Hülya Avşar’ın bahçesindeki ağaçları kesmesi nedeniyle mahkemelik olmasıydı. Yaklaşık 10 yıl boyunca “ağaç katliamı” yapmak suçundan mahkemelerde yargılanan Hülya Avşar’ın, bu davalar devam ederken mahkemeye polis zoruyla getirilmesi yönünde karar da çıkmıştı.
Gazeteci Aykut ışıklar ise Bugün gazetesindeki köşesinde, “Hülya Avşar’ın Gezi Parkı şovu” başlığı ile şu sözlerle eleştirdi; “Taksim Gezi Parkı direnişinde şimdi de ‘Hülya Avşar şov’ başladı. Her zaman ve her işte olduğu gibi… Yine toplumun kanaat önderi gibi küçük beyniyle konuşuyor. Alıştık bu saçma sapan konuşmalarına. Gençleri dejenere etmeye devam ediyor. Ne yazık ki, baştan sona hatalı ve ilkel konuşmalarının verdiği zarara 35 yıldır göz yumuyoruz. 1983 yılında güzellik kraliçesi olduğu günden beri hep yanlış konuşuyor. Evlilik, çocuk, aşk, ilişki, aldatma gibi konularda Türk genç kızlarına hatta evli kadınlara hep zehir akıttı.
Ünlüler ise attıkları tweet’lerde Avşar kızını ve Şaşmaz’ı  ti’ye aldılar.

Yapımcı Erol Köse: Bugünkü bazı  heyetlerin yanında ünlü düşünür Hülya Avşar ve süpermario Polat Alemdar da olaylarla alakalı Başbakanla görüşecek. HülyaAvşar ile Başbakan’ın yaşananlar üzerine konuştuklarını düşünmeye çalıştım ama beceremedim, olmadı. Hayal gücüm yetersiz kaldı! Hadi Banu Alkan , Ahu Tuğba , Serpil Çakmaklı sizin Hülya’dan neyiniz eksik bacım .
Şarkıcı Niran Ünsal: madem demokrasi var diyorsunuz,, o zaman “susana saygı duyun” demiş avşar kızı… ALKIŞŞŞŞŞ KIŞ KIŞŞ
Gazeteci Suna Akyıldız: Hülya Avşar, Bahçesindeki Ağaçları Keser. Necatı Saşmaz, ‘Gezi’nin Onünden Bile Geçmedik Ne Yardımı’  Der!! Ama Gezi’yi Bunlar Temsil Eder!
Oyuncu ve Televizyoncu Doğa Rutkay: Dürüstçe söylemek gerekirse Hülya Avşar görüşmesini pek merak ediyorum.
Sanat Müizği Sanatçısı Onur Akay: Hülya Avşar Gezi Parkı eylemlerini unuturmuş…Başbakanı kandırıp tenis oynarlarmış olur mu olur.
Şarkıcı Fulden Uras: Gezi’yi Necati Şaşmaz, Gökhan Özoğuz ve Hasan Kaçan mı anlatacak ? Aylin  Aslım, Okan Bayülgen, Sermiyan Midyat dururken? Ya Hülya Avsar komik.
Şarkıcı Yeliz: Necati Şaşmaz ve Hülya Avşar’a kaldıysa bu çakma görüşmeler yazık..Bir kere bile geziparkı nın kıyısından-köşesinden geçmemişler hangi hakla.
Tiyatro Oyuncusu Nedim Saban: Kürt sorununa çözüm üreten akil insanlar mı daha doğru seçildi gezi parkı için Necati Şaşmaz ile Hülya Avşar mı emin olamadım.

1emineerdoğan1.jpg

Hülya Avşar’ Sert Eleştiriler
Kaynak:dha