Sinema

EKRANIN YILDIZLARI ‘ÖĞRENCİ İŞLERİ’NDE BULUŞTU

Öğrenci İşleri

Sezonun merakla beklenen komedi filmi ‘Öğrenci İşleri’ bol yıldızlı kadrosuyla vizyon için gün sayıyor! Yer aldıkları projelerle televizyon ekranlarından milyonlara ulaşan oyuncular, ‘Öğrenci İşleri’yle beyazperdeye çıkmaya hazırlanıyor…

Öğrenci İşleri
Öğrenci İşleri

Ekranlarda alışılagelmişin dışında bir ‘mahalle komedisi’ tarzı yaratan “Geniş Aile” dizisinin Kara Bilal’i Fırat Tanış, Zekai’si Bora Akkaş, Ulvi’si Bülent Çolak’ın rol aldığı filmde bir başka fenomen dizi ‘İşler Güçler’in sevilen oyuncuları Yeliz Şar ve Murat Akkoyunlu da yer alıyor.  Bu isimlere, son dönemin dikkat çeken oyuncularından ‘Seksenler’in Elvan’ı Begüm Öner ve ‘Kanıt’ dizisinin Komiser Selim’i Deniz Celiloğlu da eşlik ediyor.

Öğrenci İşleri
Öğrenci İşleri

Yapımcılığını Güzel İşler Sanat Yapım’ın üstlendiği, senaryosunu Kamuran Süner’in yazdığı Öğrenci İşleri’nin yönetmen koltuğunda ise Talip Karamahmutoğlu oturuyor. 7’den 70’e herkesi kahkahaya boğmaya hazırlanan film 24 Nisan’da vizyonda olacak!

Öğrenci İşleri
Öğrenci İşleri

Film’in hikayesi ise şöyle;

Baba yadigarı (arsası kıymetli) dersanesini zorlukla işleten Kısmet, müteahhit kardeşi İsmet’in dersane arsasını kendisine satması ısrarlarına hep karşı koyar. Ta ki iflasın eşiğine gelip kardeşinin iddiaya girme teklifini kabülüne kadar: İsmet kazanırsa arsayı satın alacak, Kısmet kazanırsa dersane borçları ödenip fakir öğrencisinin kardeşinin ameliyat masrafları da karşılanacaktır. Kimin sınıfı daha çok sınavı kazanacaktır? Hile ile (“Titanlar”) sınıfını üniversiteden para karşılığı oluşturan inşaatçı İsmet’in mi, (“L”) sınıfı 3 yıldır s ınavı kazanamayanlardan oluşan eğitimci Kısmet’in mi?

Öğrenci İşleri
Öğrenci İşleri

 

Üstüne üstlük Kısmet’in bel bağladığı rehber hoca, firari Bobinci Nuri tarafından gasp edilmiş ve böylece artık sınav motivasyon teknikleri bir mahkum tarafından verilmeye başlanmıştır.