Dizi Haber

Zuhal Özden: Aşk Yeniden

Aşk Yeniden Yorumları

Dün akşam Fox televizyonunda yeni bir dizi başladı. Romantik komedi tarzında olan dizinin baş rolünde Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy var. Buğra Gülsoy, Kuzey ve Güney dizisinden sonra Eski Hikaye adlı bir yapımda rol almıştı. Oldukça başarılı bir senaryosu ve oyuncu kadrosu olmasına rağmen dizi hak ettiği başarıyı elde edemedi raitinglerde. Özge Özpirinçci, en son Aramızda Kalsın dizisinde Görkem rolünde oldukça güzel bir kadın olarak Yadigar karakterine korkulu zamanlar yaşatmıştı Cıvan’a olan aşkı yüzünden. Yine baş rolünü oynadığı Melekler Korusun dizisinde oldukça başarılıydı.

Aşk Yeniden dizisinde rol arkadaşı Fatih Şekercizade’nin de dediği gibi oğlu Selim, Zeynep ve Fatih hikayede güzel bir tablo oluşturdular. Diyaloglarının oldukça sahici olduğu senaryoda Zeynep ve Fatih’in ilişkileri oldukça güzel vurgulanıyor. Aile içerisinde anne Mukaddes Şekercizade klasik Türk dizilerindeki kötü anne kalıplarını taşımasının dışında diğer roller daha sahici ve hayatın içindenler. Mukaddes hanım hırslı bir kadın ve oğlunu yönetmekten hoşlanıyor ondan habersiz evlenmesinden de hiç hoşnut değil. Zeynep ailenin gelini olmadığı için fazla umursamıyor kadının hallerini hatta onunla çekişmekten de çekinmiyor, o tutucu bir ailenin kızı. Sevgilisiyle hepsini geride bırakıp Amerika’ya kaçmış ama birine bağlanmaktan hoşlanmayan sevgilisi onun hamile olduğunu öğrenince yan çizmiş. Aslında sadece çocuğu istememiş ama Zeynep doğurmak istediği için yolları ayrılmış. On ay kendi başının çaresine bakmak için çaba harcamış genç kadın ama sonunda pes edip ailesinin yanına dönmeye karar vermiş. Fatih ailesinin baskısından aşırı ilgisinden kurtulmak için gitmiş Amerika’ya orada aşık olduğu kadına evlenme teklif ettiğinde kız kabul etmemiş bu teklifi ve hayal kırıklığına uğrayan Fatih de geri dönmeye karar vermiş ülkesine. Uçakta karşılaşan yeni kahramanlar ise önce kavga etseler de bir süre sonra yakınlaşmışlar ve bir süre Zeynep ayaklarının üzerinde duruncaya kadar birlikte yaşamaya karar vermişler.

Aşk Yeniden Yorumları
Aşk Yeniden Yorumları

Uçakta aldıkları karar evde ailenin tepkisi yüzünden değişikliğe uğruyor. Aşırı tepkileri yüzünden Fatih onlara karşı uzun zamandır biriktirdiği tepkiyi bir an da gösterip kendi istediği bir şeyi yaptığını göstermek istiyor ve yanındaki kadın ve çocuğun ailesi olduğunu söyleyiveriyor. Evde bir de babaanne var ona aşırı saygı gösteriliyor. Otoriter bir kadına ancak merhametli ve duyarlı aynı zamanda en sakin o karşılıyor torunun kararını, bir de çocuklarının adının kocasının adı olduğunu öğrenince bu evliliği ve torunun çocuğunu daha çok sahipleniyor.

Zeynep’in ailesi de kızlarına ve onu alıp yurt dışına giden adama öfkeli olsalar da bir çocuğu olduğunu öğrenince yumuşuyorlar ve evlerine çağırıyorlar yeni evli çifti.

Eğlenceli bir hikayesi var dizinin üstelik kahramanlarımız birbirleriyle uyum içindeler.

Televizyon seyircisi onların yüreklerini parçalayan acıklı hikayelerin yanında zengin aile fertlerinin olduğu güzel şık insanların salındığı neşeli az birazda entrikanın olduğu hikayeleri de seviyor. Fragmanını seyrederken bile keyifli olduğunu hissettiğimiz dizinin raiting sonuçları da oldukça sevindirici görünüyor. Birinci ve ikinci sırada yerini alan dizi umarım temposunu bozmadan tüm sezon boyunca devam eder hikayesini yansıtmaya.

Güzel günlerde görüşmek dileğimdir efendim.

Saygılarımla,

Zuhal Özden