Sinema

Ünlü oyuncu Tuncel Kurtiz, Hollywood filmi Anzak ve Mehmetçik’de!

7.5 milyon dolar bütçeli “Anzak ve Mehmetçik” için geliyorlar

 

Lost’un yapımcısı Ra’uf Glasgow, temmuzda Türkiye’de Anzak ve Mehmetçik adlı bir film çekmeye hazırlanıyor. 

 

Türkiye’de çekmeyi planladıkları ilk filmin, yönetmenliğini ve senaristliğini Eriş Akman’ın yapacağı “Anzac & Johnny the Turk” olacağını açıkladı.

 

Avusturalya yapımı filmin başrollerini Crocodile Dundee filmlerinden tanınan Paul Hogan ile Liam Adams (JJ Feild) paylaşacak.Türkiye’den ise yetenekli oyuncu Oğuzhan Yıldız ve Aliye Mutlu’nun da filmde yer alacağı dedikodular kulaktan kulağa dolaşıyor.

 

ASIL BOMBA OYUNCULAR İSE;

 

KYLIE MINOGUE YERİNE YVONNE STRAHOVSKI


Filmdeki hemşire rolü için geçen yıl Avustralyalı ünlü yıldız Kylie Minogue ile anlaşılmış ancak yıldız oyuncunun konser programlarındaki yoğunluk nedeniyle yapımcılar yeni oyuncu arayışına girmişti. Kylie Minogue’nun senaryosunu okuduğu ve çok beğendiği filmdeki rol için Yvonne Strahovski’de karar kılındı.

 

Filmdeki hemşire rolünü ABD’de izlenme rekorları kıran “Dexter” dizisinin gizemli seri katili Yvonne Strahovski canlandıracak. 

 

Russel Crowe filmde, Avustralya Konsolosu olarak seyirci karşısına çıkacak.

 

İKİ ESKİ ASKERİN BULUŞMASI

97 yıl önce yaşanan Çanakkale Savaşları”nında karşılıklı savaşan iki eski askerin buluşmasını anlatacak “Anzac & Johnny the Turk”(Anzak ve Mehmetçik )adlı film ile beyaz perdeye taşınıyor.Russel Crowe filmde, Avustralya Konsolosu olarak seyirci karşısına çıkacak.

 

Filminin hikayesini yazmaktaki amacını ve filmi şöyle anlattı:

“Çanakkale Savaşı birçok tarihi öneme sahiptir. Önemli olan başka bir yanı da herkesçe “Centilmenler Savaşı” olarak anılmasıdır. Tarihin en kanlı savaşlarından biri yaşanırken, diğer yandan her iki taraf da inanılmaz dostluk ve insanlık gösterilerine şahit olmuştur. Bu savaşın insanlık yönü sanki savaş karşıtı bir manifesto gibi günümüze kadar anlatılan birçok anıda yer almaktadır. Türk Misafirperverliğinin örnekleri Anzak Gazilerince hep hatırlanmıştır. Türk Gazileri de anılarında Anzak askerlerinden sitayişle söz etmektedirler.

Savaş karşıtı filmimiz savaş sırasında tanışan bir Anzak ve bir Türk gazisinin yıllar sonra başlayan dostluğunun hikayesidir.”

En az 6 hafta sürmesi planlanan filmin çekimleri için Çanakkale’de iki köyün seçildiği öğrenildi. Türkiye’ye gelen yapımcılar seçilen köyleri gezecek ve filmin mekanları için son karar verilecek. Film 2014’te vizyona girecek.