Sinema

STOKER 26 Nisan’da gösterime girecek

STOKER, 32. İSTANBUL FİLM FESTİVALİ’NDEN SONRA 26 NİSAN’DA GÖSTERİME GİRECEK

 

STOKER-32.- İstanbul-Film-Festivalinde-gösterime-girecek (4)

1963 Güney Kore doğumlu ünlü yönetmen Park Chan-Wook’un, 2 Şubat Cumartesi gecesi Rotterdam Film Festivali’nin kapanışını yapan son filmi Stoker, Türkiye’de ilk kez 32. İstanbul Film Festivali programında izleyiciyle buluşacak ve 26 Nisan’da vizyona girecek.

 

 

STOKER-32.- İstanbul-Film-Festivalinde-gösterime-girecek (9)rs
Yönetmen Park Chan-Wook

Boksuneun naui geot (Symphaty for Mr. Vengeance, 2002), Oldeuboi (Oldboy, 2003),  Chinjeolhan geumjassi (Lady Vengeance, 2005), Bakjwi (Thirst, 2009) filmleriyle tanınan yönetmen Park Chan-Wook’un, başrollerinde Mia Wasikowska, Nicole Kidman ve Matthew Goode’nin yer aldığı ilk Hollywood çalışması Stoker, prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yaptı. Oldeuboi (Oldboy) ve Bakjwi (Thirst) filmleriyle Cannes Film Festivali Jüri Özel Ödülü alan yönetmen Park Chan-Wook, 2007 yılında 26. İstanbul Film Festivali için İstanbul’a gelmişti.

 

Stoker'ın senaryosuna imza atan Wentworth Miller
Stoker’ın senaryosuna imza atan Wentworth Miller

Filmin senaryosu, Prison Break dizisiyle ünlenen oyuncu Wentworth Miller ve California Üniversitesi oyun yazarlığı  bölümünde profesör olan Erin Cressida Wilson tarafından yazıldı. Hitchcockvari gerilim olarak nitelenen Stoker, yaşlı anne, kızı ve gizemli ama çekici amcası arasındaki aşk üçgeninin karanlık hikâyesini anlatıyor. Filmin kadrosunda, yıldız oyuncu Nicole Kidman’ın yanı sıra, Alice in Wonderland, Jane Eyre, Restless ve Albert Nobbs gibi filmlerle yıldızı parlayan ve son olarak Lawless (Kanunsuzlar) filminde izlediğimiz Avustralyalı oyuncu Mia Wasikowska ve Watchmen ve A Single Man’deki performansıyla dikkat çeken Matthew Goode gibi isimler yer alıyor.

 

STOKER-32.- İstanbul-Film-Festivalinde-gösterime-girecek (1) STOKER-32.- İstanbul-Film-Festivalinde-gösterime-girecek (2) STOKER-32.- İstanbul-Film-Festivalinde-gösterime-girecek (2) STOKER-32.- İstanbul-Film-Festivalinde-gösterime-girecek (3) STOKER-32.- İstanbul-Film-Festivalinde-gösterime-girecek (4) STOKER-32.- İstanbul-Film-Festivalinde-gösterime-girecek (4) STOKER-32.- İstanbul-Film-Festivalinde-gösterime-girecek (5) STOKER-32.- İstanbul-Film-Festivalinde-gösterime-girecek (5) STOKER-32.- İstanbul-Film-Festivalinde-gösterime-girecek (6) STOKER-32.- İstanbul-Film-Festivalinde-gösterime-girecek (6) STOKER-32.- İstanbul-Film-Festivalinde-gösterime-girecek (7) STOKER-32.- İstanbul-Film-Festivalinde-gösterime-girecek (8) STOKER-32.- İstanbul-Film-Festivalinde-gösterime-girecek (9)

STOKER-32.- İstanbul-Film-Festivalinde-gösterime-girecek (2)

Filmin resmi fragmanı:

Filmin resmi websitesi:
www.donotdisturbthefamily.com