Sinema

Şevval Sam F Tipi Film İçin Söyledi

Grup Yorum tarafından projelendirilen aynı zamanda yapımcılığını da üstlendikleri F Tipi Film 21 Aralık tarihinde vizyona girecek.

Proje içinde 9 farklı yönetmen yer almakta ve her biri 10 dakikalık kısa film olarak F Tipi cezaevlerinde yaşanan tecrit uygulamasını konu edinecek.

Ezel Akay, Sırrı Süreyya Önder, Aydın Bulut, Barış Pirhasan, Reis Çelik, Hüseyin Karabey, Vedat Özdemir, Mehmet İlker Altınay ve Grup Yorum yönetmen koltuğunda bulunuyor.

Ezel Akay’ın twitter hesabı üzerinden yaptığı bir açıklama ise tartışmalara neden oldu. Ezel Akay, reklam bedeli ödendiği halde Ulaşım A.Ş’nin posterleri uygun bulmadığı için yayınlamadığını belirterek  “KIYAMET ALAMETLERİ 1 : Ulaşım A.Ş. Parası ödenmiş F TİPİ FİLM posterlerini “uygun bulunmamıştır” diye yayınlamıyor! Babanızın malı mı orası?” dedi.

Sistem alkışçısı olmak yerine sistem eleştirisi yapmayı kendine vazife edinmiş yapımların, oyuncularıyla beraber sonuna kadar desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. 21 Aralık tarihinde siz de F Tipi Film’i izleyenlerden olun.

Şevval Sam o muhteşem yorumuyla film müziğini seslendirmiş.

Biz çok sevdik, ya siz?

F Tipi Film Fragman