Sinema

QUARTET / DÖRTLÜ 17 Mayıs’ta gösterimde

quartet-dortlu-17-mayista-gosterimde

quartet-dortlu-17-mayista-gosterimde

QUARTET

DÖRTLÜ

Yönetmen: Dustin Hoffman

Senaryo: Ronald Harwood

Oyuncular: Maggie Smith, Tom Courtenay, Billy Connolly, Pauline Collins, Michael Gambon

Tür: Komedi, Drama

Süre: 98 dakika

İthalatçı Firma: Pinema (www.pinema.com)

 

Emekli müzisyenlerin yaşadığı bir evde her yıl 10 Ekim’de Guiseppe Verdi’nin doğumgünü için konser düzenlenmektedir. Evde yaşayanlardan birinin eski eşi olan efsanevi diva Jean’in gelişiyle her şey altüst olur.

 

quartet-dortlu-17-mayista-gosterimde-dustin-hoffman
Yönetmen Dustin Hoffman

 

Yönetmen koltuğunda sinema tarihinin en iyi oyunculardan Dustin Hoffman oturuyor. Quartet / Dörtlü, Hoffman’ın yönetmen olarak tamamladığı ilk film. Sanatçı 1978’de, Straight Time adlı filmi yönetmeye başlamış, ancak birkaç gün sonra oyunculukla yönetmenliği birarada götürmenin çok zor olduğunu belirterek filmi yönetmen Ulu Grosbard‘a devretmişti.

 

 quartet-dortlu-17-mayista-gosterimde

Filmde Jean Horton rolünü canlandıran Maggie Smith, 31 yıl önce Quartet adlı başka bir filmde rol almıştı. Filmin yardımcı oyuncu kadrosu emekli profesyonel müzisyenlerden oluşuyor.

 quartet-dortlu-17-mayista-gosterimde  quartet-dortlu-17-mayista-gosterimde  quartet-dortlu-17-mayista-gosterimde  quartet-dortlu-17-mayista-gosterimde  quartet-dortlu-17-mayista-gosterimde  quartet-dortlu-17-mayista-gosterimde  quartet-dortlu-17-mayista-gosterimde  quartet-dortlu-17-mayista-gosterimde  quartet-dortlu-17-mayista-gosterimde

Filmin Resmi Fragmanı: