Dizi Haber, Kurt Seyit ve Şura

Kıvanç Tatlıtuğ’un Yeni Dizisi Kurt Seyd & Shura

Kuzey Güney dizisinden sonra Kıvanç Tatlıtuğ, yeni dizi projesi ile tekrar ekranlara dönüyor. Kıvanç Tatlıtuğ’un yanı sıra geçen seneden bu yana oyunculuk eğitimi için Londra’da yaşayan Farah Zeynep Abdullah da yeni dizi projesi ile Türkiye’ye dönecek.

Nermin Bezmen’in kitabı Kurt Seyd & Shura’dan yola çıkacak olan dizide Kıvanç Tatlıtuğ Çarlık Rusya’sında Kurt Seyid adında bir askeri canlandracak. Farah Zeynep Abdullah ise soylu bir Rus ailesinin kızı Shura’yı canlandıracak.

Nermin Bezmen’in dedesinin aşkından etkilenip yazdığını söylediği Kurt Seyd & Shura, ekranlarda Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeyneb Abdullah ile hayat bulacak.

Kitapta Kurt Seyd Kimdir? : Mirza Eminof’un oğlu olarak servet ve ünvanla doğmuştu. Yakışıklıydı, hırslıydı, cesurdu. Çar Nikola’nın Muhafız Alayında genç bir Üsteğmen oluşu onu Bolşeviklerin ölüm listesine dahil etmişti. Kaçarken getirdiği bir taka dolusu silahı Mustafa Kemal’in Kuva-yi Milliyesine teslim ettiğinde, karşılık istemeyecek kadar gururluydu. Hayatına sıfırdan başlarken elinde kalan serveti sadece gururu ve aşkıydı.

Kitapta Shura Kimdir? : Tchaikovsky nağmelerinin romantizmi ile sarılmış karlı bir Moskova gecesinde, henüz onaltısındayken saf güzelliği, beklentisiz aşkı ile Seyit’in dünyasına girdi. Ailesinin ünvanı, serveti onun da ülkesinde kalmasına yardımcı olamadı. Sevdiği erkekle atıldığı bu macerada bir daha hiç göremeyecekleri vatanlarının, ailelerinin, artık yaşamayacakları geçmişlerinin hasretlerini birbirlerinin aşklarında dindirmeye çalıştılar.

Dizinin fotoğraf çekimleri için bir araya gelen oyuncular, yeni sezon için oldukça umutlu.