Sinema

EVEREST’İN ÇEKİMLERİ NEPAL’DE BAŞLIYOR!

Universal Pictures, Walden Media ve Cross Creek Pictures, bir Working Title yapımı olan ‘Everest’ filminin çekimlerinin başladığını duyurdu. ‘Everest’’in, Kuzey Amerika ile birlikte Türkiye’de de 27 Şubat 2015’te üç boyutlu olarak vizyona girmesi planlanıyor.

Dünya’nın en yüksek dağının zirvesine ulaşmak için tehlikeli bir yolculuğu konu alan ‘Everest’, insanlığın gördüğü en şiddetli kar fırtınalarından biriyle mücadele eden iki farklı seferin dehşet verici yolculuğunu ele alıyor. Filmde, azimleri, gezegende bulunan en sert zorluklarla sınanan dağcılar, ömür boyu süren bir takıntının peşinde neredeyse olanaksız engellerle karşı karşıya geliyorlar.

Bu destansı macerada Jason Clarke (Muhteşem Gatsby, Zero Dark Thirty), Josh Brolin (İz Peşinde, İhtiyarlara Yer Yok), John Hawkes (Lincoln, Martha Marcy May Marlene) ve Jake Gyllenhaal (Yaşam Şifresi, Brokeback Dağı) rol alırken bu oyunculara Martin Henderson (Halka), Emily Watson (Kitap Hırsızı), Michael Kelly (Netflix’in House of Cards) ve Thomas M. Wright (televizyondan The Bridge) eşlik ediyor.

‘Everest’’in yönetmen koltuğunda Baltasar Kormákur (Zorlu İkili, Son Vurgun) oturuyor. Filmin yapımcıları ise Working Title’dan Tim Bevan ve Eric Fellner; Cross Creek’den Brian Oliver ve Tyler Thompson ile Nicky Kentish Barnes (Zamanda Aşk).

‘Everest’, Mark Medoff (Children of a Lesser God) ve Oscar® ödüllü Simon Beaufoy (Milyoner) tarafından beyazperdeye uyarlandı. Kormákur’un yaratıcı ekibinde, görüntü yönetmeni Salvatore Totino (Da Vinci’nin Şifresi), yapım tasarımcısı Gary Freeman (gelecek film Malefiz) ve kostüm tasarımcısı Guy Speranza (The World’s End) yer alıyor.

‘Everest’’in çekimleri, Nepal’de, Everest’in uzantılarında, İtalyan Alplerinde, Roma’daki Cinecittà ve İngiltere’deki Pinewood Stüdyoları’nda gerçekleşecek.