Kültür Sanat

CALEXICO, 2 MART CUMARTESİ VE 3 MART PAZAR AKŞAMLARI SALON’DA

Calexico-The-Bubble-Process

 

Amerikan folk müziği ve Latin müziğini olağanüstü bir biçimde kaynaştıran, başarılı post-rock grubu Calexico, Eylül 2012’de piyasaya sürdüğü, Algiers adlı son albümünün turnesi kapsamında, 2 Mart Cumartesi ve 3 Mart Pazar akşamları saat 21.30’da Salon sahnesinde olacak.

Calexico

 

İlk olarak “Giant Sand” adı altında çalmaya başlayan ve daha sonra beraber kurdukları Calexico grubunun değişmez ikilisi olarak anılan Joey Burns ve John Convertino, Güney Amerika ve Meksika folk müziklerini harmanlayarak beğeni toplamaya devam ediyor. Spoke adlı ilk albümlerini 1996’da kaydeden Amerikalı topluluk, bugüne dek birbirinden başarılı 7 stüdyo albümüne imza attı. Birlikte yazıp besteledikleri parçalarla folk müziğin efsaneleşen isimlerinden biri haline gelen Burns ve Convertino ikilisi, Love‘ın “Alone Again Or” adlı parçasına yaptıkları yorumla büyük ses getirirken, Circo ve The Guard filmlerine yaptıkları müziklerle, kendilerini farklı alanlarda da kanıtladılar.

 

 

CALEXICO’NUN İSTANBUL KONSERLERİ İÇİN SINIRLI SAYIDA HAZIRLANAN ÖZEL BASKI POSTERLER İÇİN ELİNİZİ ÇABUK TUTUN…

Salon’un Calexico hayranlarına bir de sürprizi var. Amerikalı grafik sanatçıları Sean Higgins ve Nicholas Rezabek’ten oluşan The Bubble Process imzalı özel baskı Calexico afişleri de İstanbul konserleri sırasında satışa çıkacak.  Silk screen baskı yöntemiyle hazırlanan Calexico İstanbul konseri posterleri, The Bubble Process’in kurucuları Sean Higgins ile Nicholas Rezabek tarafından imzalanmış ve numaralandırılmış olarak sadece 300 adet basıldı. Afişlerin 250 tanesi, İKSV’nin Nejat Eczacıbaşı Binası’nda yer alan İKSV Tasarım Mağazası’ndan ve konser günleri Salon’un fuayesinden 50 TL’ye alınabilecek. Afişlerin 50 tanesi ise www.thebubbleprocess.com adresi üzerinden satılacak.

 

Calexico-The-Bubble-Process

 

The Bubble Process kimdir?

The Bubble Process, “güzel müzik, güzel yemek ve güzel zaman” fikirlerinden yola çıkan Sean Higgins ve Nicholas Rezabek tarafından 2006 yılında kuruldu. Farklı şehirlerde yaşamalarına rağmen, internetin sağladığı kolaylıklar sayesinde, dosya, fikir ve not alışverişinde bulunarak birlikte çalışmalarına devam eden ikili, silk screen baskı yöntemiyle kalıplar hazırlayarak ortaya çıkardıkları el yapımı çalışmalarını sınırlı sayıda numaralandırılmış olarak üretiyor. Aralarında Neil Young & The Crazy Horse, The Black Keys, Beirut, Fanfarlo, Yo La Tengo, Clould Nothing, Iron and Wine, Vampire Weekend, The Shins, Fleet Foxes, Mogwai, Bon Iver’in de olduğu pekçok isim için özel posterler hazırlayan The Bubble Process’in işleri özellikle koleksiyonerler tarafından büyük ilgi görüyor.

 

Communication Arts 2012, AIGA-Cleveland, CLE ADDY Awards ve Print Magazine Design Annual gibi birçok önemli ödüle layık görülen The Bubble Process’in hazırladığı Calexico’nun Salon konserlerinin afişi, önemli  uluslararası fuarlarda da sergilenecek. (Daha fazla bilgi için: http://thebubbleprocess.com/)

 

Calexico’nun 2 Mart Cumartesi akşamki konserinin biletleri tükendi. 3 Mart Pazar günkü konser için bilet satışları Biletix satış sistemi ve Salon gişesinden devam ediyor, Calexico hayranlarına duyurulur.