Sinema

8 Şubat’ta gösterime giren filmler

8 Şubat Cuma günü beş yeni film gösterime girdi

 

Steven Spielberg’den 12 dalda Oscar’a aday olan Lincoln; Kathryn Bigelow’un yönettiği, Jessica Chastain’e Oscar kazandırması kuvvetle muhtemel Zero Dark Thirty; Planet Earth’ün yaratıcısı David Attenborough’dan Penguin King 3D (Penguen Kral 3D); Dakota Fanning ve Jeremy Irvine’ın başrolü paylaştığı Now is Good (Aşk, Şimdi!); Tuncel Kurtiz’in başrolünde yer aldığı Mutlu Aile Defteri bugün izleyiciyle buluşuyor.

 

 

LINCOLN

Lincoln-Poster

Yönetmen: Steven Spielberg

Oyuncular: Daniel Day-Lewis, Joseph Gordon-Lewitt, Tommy Lee Jones, Sally Field, James Spider, David Strathairn, Jackie Earle Haley, David Oyelowo, Hal Holbrooki John Hawkes

Amerika Birleşik Devletleri’nin 16. Başkanı Abraham Lincoln’ün suikaste uğramadan önceki son aylarında, ülke iç savaş nedeniyle bölünmüş durumdadır ve değişim rüzgarları tüm hızıyla esmektedir. Başkan, savaşı bitirmek, ülkeyi birleştirmek ve köleliği yürürlükten kaldırmak için bu kritik günlerde kritik kararlar almak zorunda kalacaktır.

Filmin resmi fragmanı:

Filmin resmi fragmanı (2):

ZERO DARK THIRTY

Zero-Dark-Thirty-Poster

Yönetmen: Kathryn Bigelow

Oyuncular: Jessica Chastain, Jason Clark, Jennifer Ehle, Mark Strong, Kyle Chandler, Edgar Ramirez, Chriss Pratt, Joel Edgerton, Harold Perrineau

10 yıl süren takip sonucunda, Usame Bin Ladin’in, Pakistan’da düzenlenen operasyon sonucunda öldürülmesinin gizli raporlara dayanılarak anlatılan öyküsü.

Filmin resmi fragmanı:

THE PENGUIN KING 3D

PENGUEN KRAL 3 BOYUTLU

penguin-king-3d-poster

Seslendiren: David Attenborough, Tim Allen (Türkçe seslendirme Yekta Kopan)

Kral Pengueni Rex aşık olur ve ailesini doğanın tehlikelerine karşı korumak her şeyi yapar.

Filmin resmi fragmanı:

NOW IS GOOD

AŞK, ŞİMDİ!

now-is-ggod-poster

Yönetmen: Ol Parker

Oyuncular: Dakota Fanning, Jeremy Irvine, Paddy Considine, Olivia Williams, Kaya Scodelario

Lösemi hastası olduğunu öğrenen 17 yaşındaki genç bir kız, ölmeden önce yapmak istediklerinin listesini çıkarır ve bunları gerçekleştirmeye başlar.

Filmin resmi fragmanı:

MUTLU AİLE DEFTERİ

Mutlu-Aile-Defteri-Poster

Yönetmen: Nihat Durak

Oyuncular: Tuncel Kurtiz, İlker Aksum, Binnur Kaya, Bülent Parlak, Büşra Pekin, Öner Erkan, Goncagül Sunar

Çok sert bir kişiliğe sahip olan emekli albay Yıldırım Taşyumruk (Tuncel Kurtiz),  bir gün damdan düşer. Bu beklenmedik olay, yıllardır kendisinden kaçan çocuklarını aynı çatı altında buluşturur.