Sinema

“NO” ile Hayır Diyeceğiz!

En İyi Yabancı Film dalında Oscar’a aday olan Şili yapımı NO, gösterime giriyor.

NO (10)

NO

Yönetmen: Pablo Larraín

Senaryo: Antonio Skármeta, Pedro Peirano

Yapımcı: Daniel Marc Dreifuss, Juan de Dios Larraín, Pablo Larraín, Jonathan King

Oyuncular: Gael García Bernal, Alfredo Castro, Luis Gnecco, Antonia Zeggers, Marcial Tagle, Néstor Cantillana, Jaime Vadell, Sergio Hernández

Görüntü Yönetmeni: Sergio Armstrong

Kurgu: Andrea Chignoli

Süre: 118 dakika

 

“ELVEDA BAY PINOCHET”

 

Reklamcı Rene Saavedra, Şili’nin kanlı diktatörü Pinochet tarafından 1988’de düzenlenen rejime destek referandumunda, halkın red oyu kullanması için reklam kampanyası düzenlemek üzere rejim karşıtları tarafından ikna edilir.

 

 

Yönetmen Pablo Larraín, belgesel gerçekliği yaratmak için, filmin çekimlerini 80’li yılların TV yayın formatı olan U-Matic ile gerçekleştrimiş. Böylece dikta rejimi döneminden kalan arşiv görüntüleri ve ile filmi arasında görsel birlikteliği de sağlamış.

 

Rene Saavedra rolündeki, 1978 doğumlu aktör Gael García Bernal’in rol aldığı filmler arasında; Alfonso Cuaron’un yönettiği Y tu mama tambien (2001),Walter Salles’in yönettiği Diarios de motocicleta (2004), Pedro Almadovar’ın yönettiği La mala educacíon (2004), Alejandro González Iñárritu’nun yönettiği Amores perros (2000) ve Babel (2006), Michael Gondry’nin yönettiği La science des rêves (2006) bulunuyor.

 

 

Filmin resmi internet sitesi:
http://www.nolapelicula.cl/


http://sonyclassics.com/no/

 

Filmin resmi fragmanı (1):

Filmin resmi fragmanı (2):