Fragmanlar

Kelebeğin Rüyası Geliyor!

Yılmaz Erdoğan’ın senaryosunu yazdığı, yönettiği ve oynadığı yeni filmi Kelebeğin Rüyası ilk fragmanı ile görücüye çıktı.

Uzun zamandır Los Angeles’ta filmin montajı ile ilgilenen Yılmaz Erdoğan sonunda ülkeye döndü ve ilk fragman ile beğeni topladı.

Vizyon tarihi 22 Şubat olan Kelebeğin Rüyası filminde başrollerde Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin, Mert Fırat, Farah Zeynep Andullah ve Yılmaz Erdoğan yer alıyor.

Dönem filmi çekmek gerçekten zordur. Gözünüzün değdiği her şeyi baştan tasarlamak, ince düşünmek ve o döneme uygun olarak baştan yaratmak zorundasınız. Sizin gözünüzden kaçan ufak bir detay asla seyircinin gözünden kaçmayacaktır. Bu nedenle Kelebeğin Rüyası’nın çekim aşamalarındaki zorlukları tahin etmek kolay. Film için 3000’e yakın kostüm, ayakkabı, çanta, şapka 18 farklı atölyede 6 ay içinde üretilmiş. Yine film için 7 yıldır kapalı olan Heybeliada Senatoryumu restore edilmiş. Kış sahnelerinin çekimleri için ise kar makineleri kullanılarak Heybeliada Senatoryumu beyaza büründü.

“Aşk en güzel bahanesidir şiirin” sözü ile anlıyoruz ki Yılmaz Erdoğan gerçekten şiirin filmini çekmeye niyetlenmiş. Bize ise sabırsızlıkla vizyon tarihini beklemek düşer.

İşte Kelebeklerin Rüyası fragmanı: