Medcezir, Tv Rehberi

Zuhal Özden: Medcezir 21. Bölüm

Hayat bazen ne kadar saçma, sanki tüm dünya Yaman’a karşı, evine döndüğü gibi bütün sorunlar üst üste gelmeye başladı. Elektrikleri kesildi, hiç suçları yokken, saftirik Hasan her şeyin suçlusu olmasına rağmen tereyağdan kıl çeker gibi yırtıyor her seferinde. Kadını şikayet etti, oysa kendisi bağlamıştı kaçak elektriği, sonra silahla yakalandı, kesin Yaman’ın annesi de onu ispiyonladı ama o kurtulmayı başarmış görünüyor.

Bir insan dünyasını karartabiliyor bir diğerinin, kadın bir şirketin yönetim kurulunda olmasına rağmen küçücük bir çocuğa asılıp sonra onu işinden edebiliyor. Bir başkası için onlara iyilik yapıp onları çok mutlu edebiliyor. Küçücük bir hareketle dağları devirebiliyor insan.

Dizide herkes birbirinin zaaflarını kullanıp diğerine secde ettiriyor. Bunların hepsinin sebebi hırslarının her şeyin önünde olmasından belki de.

Korkusuz olabilmek için kaybedecek hiç bir şeyinin olmaması gerekiyor bunun içinde insanın nefsini körelmesi gerek. Hayatta her şeye hazırlıklı olup kaybetmekten korkmamak gerek.

Mira, sevdiği adamı merak ettiği için onun evine gitti. Yaman bilmem kaçıncı kez haksızlığa uğradığı için açtığı yeni sayfada bir an da olsa tüm gücünü yitirdi. İnsan inancı sarsılınca her şeyden umudunu kesiyor. O da bir an umudunu kaybetti, sonra işler ters döndü.

Selim kayınpederinin onu bilerek çıkmaza soktuğu bir de karşısına çıkıp artık senin de benim kadar olmasa da ellerin kirli demesine, onu oyuna getirmesine çok içerledi. Neredeyse depresyona girdi bu yüzden ve tabiatına uygun olmayan bir şey yaptı. Onun açığını bulmaya çalıştı. Şimdilik başaralı olamadı, zaten Asım bey de geri adım attı ama nefreti çoğalan Selim onun bu adımını umursamıyor. Kızına onun ne kadar zavallı bir adam olduğunu ıspatlamaya kararlı.

Ender hasta yatağından kalkıp konuşmaya gitti sonrada özür dilerim, diye çiçek gönderdiği kadını izliyor hafiye gibi. Belki ilerde bu kadın sorun yaratacak aileye gerçi şimdilik Asım beyin yanında görünüyor kadın can düşmanı olmasına rağmen. Adamı, Selim konusunda o uyardı.

Şimdilik her şeye rağmen Yaman annesinin yanında mutlu, sevgilisi ile de tatile gidiyor. Onu orada bekleyen süprizlerden şimdilik haberleri yok. Bakalım haftaya ne olaylar olacak.

Güzel günlerde görüşelim.

Saygılarımla,

Zuhal Özden

One thought on “Zuhal Özden: Medcezir 21. Bölüm

Comments are closed.