Kurt Seyit ve Şura, Tv Rehberi

Zuhal Özden: Kurt Seyit ve Şura 6. Bölüm

Petro terminatör gibi maşallah bazı insanlar aşık olduklarında ya da tutkuları yüzünden demeli istediklerine ulaşmak için her şeyi mübah sayıyorlar. İnsan aşık olunca her şey mübahtır ya belki de bu adamın aşık olduğunu zannetmesinin sebebi egosudur. Seyit’in önünde alçaldığını düşünüyor belki de adamı şikayet edip mahkemeye verse belki öfkesi daha çabuk soğurdu. Bağışlar gibi büyüklük göstermesi istifaya mecbur etmesi gururunu fena kırdı anlaşılan, o da tüm ailesinin dağılmasına anne babasının ölmesine sebep oldu. Bir türlü Seyit’i öldürmeyi gözü yemiyor o zaman titrek oluyor onun dışında sevdiği herkesi kopardı ondan.

Celil’in karısı da öldü. Nasıl bir hamilelikse kadını ölüme götürdü.

Petro şimdi Osman’ın yaşama ihtimali yüzünden kaçacak herhalde. Belki uzun süre görünmez ortalıkta.

Şura ve Seyit ülkeden ayrılmak zorunda kalacaklar artık başka çareleri kalmadı.

Şura sevdiği adamın ailesi tarafından istenmediği için büyük hayal kırıklığı yaşasa da sonrasında olanlar bu duygusunu unutturdu kadına. Bir an da bir sürü ölüm yaşamak zorunda kaldılar.

Celil’e bir görüşte aşık olan kız, onun evli olduğunu öğrenince kendi kendini İstanbul’a sürgüne gönderdi. Hiç tanımadığı adamla evlenmeye gidiyor. Başka kimseyi sevemem diye düşündü herhalde.

Ben bu dizinin konusunu sevmiyorum. Böyle bir dizinin yapılacağını duyduğum zaman da sadece oyuncusu yüzünden seyredilirse seyredileceğini düşünmüştüm. Kostümler, mekanlar başlangıçta çok görkemliydi ama böyle bir dönem filmi pek ilgimi çekmiyor benim. Bir şey eksik ama ne olduğunu bilmiyorum. Belki uyarlama olan kitabın eksik olan ruhu yüzünden yazanlar olayın ruhunu tam hissedememiş, yemeğin adı konamayan eksiği gibi belki pişirilmesinde ki eksik yüzünden ya da erken konan bir malzeme yüzünden bir tatsızlık var sanki sunumu güzel olsa da.

Güzel günlerde görüşelim.

Saygılarımla,

Zuhal Özden