Tv Rehberi

Zuhal Özden: Kara Para Aşk 5. Bölüm

Mehmet’in babası Tayyar’mış meğer adam doğuştan kötü biriymiş. Annesinin dilini kesmiş kendi oğlu olduğunu söylemesin diye. Mehmet okuldan aşı olduğu için erken dönmüş ve olanlara şahit olmuş o yüzden biliyor gerçek babasını ama hiç bildiğini çaktırmamış.

Elif iyi oyuncu, hala kara para akladığını saklıyor Ömer’den tek amacı kız kardeşini bulmak sonra bu işlerden kurtulacağını sanıyor aklınca. O yüzden bu olay ortaya çıksın istemiyor. İlk kaçırıldıkları yeri buldular. Tayyar’ın adamlarından birine de ulaştılar, orada buldukları anahtar sayesinde. O adam kız kardeşine tecavüz etmeye kalktı yaşar mı mechul o yüzden bulmaları sanki pek o kadar önem taşımıyor. Sadece dayak yedi gerçi adam ama yaşar mı bilemem.

Mehmet elmasları kıza buldurup sonrasında Tayyar’ın yakalanmasını istiyor o yüzden polis olduğunu Ömer’in öğrenmesine rağmen kimseye bir şey söylemedi. Elmaslarla kaçmak istiyor, bu arada sanki ELif’in kız kardeşi Nilüfer’den hoşlanıyor ona kur yapıp duruyor. Kız da onu kullanıp kaçmayı düşünüyor sanki, tabii becerebilirse.

Tayyar Ömer’i tanımak için herkesi yemeğe davet etti, Elif’in ailesi oradaydı ama metresi bir ara Ömer’in yanına gidip yalan söylediğini okuldan arkadaş olduklarını onu tanıdığı gidip aileye söyleyeceğini söyledi ama Ömer kızın davranışlarından enişte ile sevgili olduklarını anladı hatta içeride öpüştüklerini rujunu tazeleyip geldiğini anladığını fazla konuşursa gidip bunu Tayyar’a anlatacağını o zaman neler olacağını kendisinin düşünmesini söyledi. Kız derhal sindi ve uzak dur benden dedi. Tam salak davranışı. Acaba Tayyar mı gönderdi konuşsun diye demiştim ama pısmasından anlaşılıyor ki işgüzar salağın tekiymiş. Şimdilik etkisiz hale getirildi.

Bu arada Yasemin’in annesi kızın bankada ki yüklü parasından haberli üstelik kızının ölmeden önce neler yaptığını belli ki biliyor. Bankadan para çekti benim anlamadığım polisler bu olayı neden araştırmadı bu saate kadar gerçi Tayyar’ın içeride adamı var. Umarım Ömer’i de söylemez .

Dizi şimdilik iyi gidiyor, üstelik Elif ve Ömer birbirlerine yakıştı, seyredilmeye değer bir performans ortaya çıkarıyor. Şu an beğendiğim tek dizi, bakalım haftaya neler olacak, sanki her şey hızlı çözülüyor bu da demektir ki yeni düğümler ortaya çıkacak yoksa diziyi erken bitirecek halleri yok herhalde bakalım göreceğiz.

Güzel günlerde görüşelim,

Saygılarımla,

Zuhal Özden