Tv Rehberi

Zuhal Özden: Güneşi Beklerken 25. Bölüm

Yahu ben şu Zeynep karakterini sevemedim bir türlü ne çene var onda sakız reklamındaki gibi o ne öz güven o anlamıyorum, bıdı bıdı habire konuşup duruyor. Tutturdu dağ evinden gidicem diye sanki dakka başı otobüs geçiyor, taksi desen adım başı yoluna duruyor düştü yollara haspam bir de afra tafra Kerem o kadar malın gözü güya aptal aşık gibi takıldı peşine bir de güzel kayboldular ama Zeynep hanım aynı kıllığına devam konuşup duruyor kulubeye girdiler uzanmış hanım efendi yatağa üstünü de örtmüş hem üşüyorum diye sızlanıyor hem alay ediyor çocuğun şömine yakmasıyla. Zeynep gibi her boka kepçe biri her şeye atlayan bence odunu kırar sobayı yakar öyle cariyeler gibi uzanmaz öyle genç mi kaldı Allah aşkına sevişirken bilmem ama bu gençler sosyal hayatlarında cinsiyetin kadın erkek söylem ve davranışlarını bırakalı en azından yarı insan ömrü zamanı devirdiler. Artık kimin kadın kimin erkek olduğu belli değil yok erkek şömineyi yakar kadın uzanıp bekler olayları eski çağlardaydı şimdi erkekler kadınların çantalarını omuzlarına takıyor kadınlar langır lungur ellerini kollarını sallaya sallaya yanlarında yürüyor.

Neyse konumuza dönecek olursak kızın hakkını sonuna kadar vermek isterim elbet. Kerem’e duygularını açıklarken, kirpi gibi dedi sen ne zaman bir şey yapsan içime kirpi batıyor. Bak bunu beğendim. Anlamadığım neden ısrar ediyor onu sevmemekte, gül gibi çocuk ondan iyisini mi bulacak o erkek tavırları düşük çenesiyle ayol annesi daha hanım hanımcık vallahi.

Melis’in de annesi kafa yanmış geziyor ortalıkta babasının dediği gibi kadın gerçekten başka bir boyuta sıçradı aniden kızı da onun kafada demek ki onun gibi bencil hiç Zeynep’in şu baba durumlarını  ne kendi kafasına takıyor ne sorumluluk hissediyor dangaloz ruhsuz bir şey. En kötücül ailede anne tabi.

Şu iş yerindeki çirkin kız da duydu telefon konuşmasını Zeynep’in annesi konuşuyordu hoca ile artık hemen yetiştirir karısına aman iyi olur gerçi adam da bir rahat nefes alır. Zaten kocası geç geldiği akşamla ilgili hesap sorarken meydan okur gibi cevap verdi onun da canına minnet görünüyor.

Bu evlerinde kalmasına izin veren kadının Jale’nin de ince hesabı acaba bu iki eski aşığı birleştirmek mi acaba?

Kerem ile Zeynep’i büyük ihtimal uyurken basan Barış, kavga mı çıkaracak yoksa sessizce çekip gidecek mi haftaya göreceğiz. Gerçi kavga çıkarsa kesin Kerem’den temiz bir dayak yer de Kerem onu döver mi işte o var.

Güzel günlerde görüşmek dileğimdir efendim.

Saygılarımla,

Zuhal Özden