Tv Rehberi

Zuhal Özden: Bugünün Saraylısı

Bu sabah dayanamadım sabah kalktım diziyi seyrettim. Sabahın köründe böyle bir dizi seyretmek bana iyi gelmedi zaten karakterler sinir bozucu çok fazla kötücüller bir de tecavüz sahnesi sinirimden geberiyordum. Seyrederken  sinirden ne çok küfrettim aman Tanrım zaten o damadı hiç sevmiyorum en başından beri bir de tutup bizim külkesine saldırınca yuh dedim el insaf en naziğinden gerisi sansür.

Kapıyı açan kesin karısı olacak şaşkolozdur o da Barış’ın sevgilisinin dediği gibi ya kocası gibi bir embesille muhatap olabilir ya da Ayşen gibi bir safkolozu kafalıyabilir. İyi oyuncu olduğunu düşünsem de oynadığı karaktere dayanamıyorum. Kendini akıllı zanneden bir dangalozu seyretmeye her zaman sabır gösteremiyorum.

Barış’ın nişanlısının Ayşen’in evine paldır küldür dalması acayip saçmaydı, Barış kıza o kadar hakim olamıyorsa neden başkalarına kabadayılık ediyor o da onun çizdiği karaktere çok ters bir davranış şekli eh ne yapalım yine insanoğlu belli olmaz tabi. ,

Ben dizideki insanların karakterlerinden birbirlerine davranışlarından hoşlanmıyorum. Gereksiz bir gerilim istemiyorum hayatımda o yüzden pek bayılarak oturmuyorum başına dizinin. Üftade hanımın Ayşen’e ezik demesi ben bunların dilinden anlarım demesi falan of çok itici. Kızının haksız olan annesini bizi külkedisine, annemi çok üzdün sana kırgın falan diye sitem etmesi, özür dilemeye zorlaması falan tam bir ahmaklık göstergesi. Neyse sonuçta bir dizi gerçek hayatta böyle insanları yanımıza yaklaştırmıyoruz Allah’tan diyorum ben bir tane olsa neyse de toptan aynı hamurdan olunca fena oluyor.

Üftade hanımın karşısında Ata beyinde öyle süt dökmüş kedi gibi durması çok sinir. Ne sabırlı adam ya da karısının  seviyesine mi inmek istemiyor bilemiyorum ama Allah için söylemek gerek Nazan Kesal kendisinden nefret ettirecek güzel oynuyor rolünü. Kayıp Şehir de bizden biriydi, tanıdık, çocuklarına kol kanat germiş bir anne o zaman da çok sahiciydi. Şimdi de rolünün hakkını sonuna kadar veriyor.

Haftaya diziyi bir diyazem alıp yeniden seyredicem çünkü merak ediyorum köşkten kuyruklaırnı kıstırıp gidecekler mi yoksa külkedisini mi suçlayacaklar canımız damadımızı ayarttın diye.

Yoksa yüce rabbimin hikmetinden sual olmaz diyerek birden akıllanacak mi Ayşen ve hepsini köşkten  def mi edecek. Benim umudum onların hepsini siktir edip kapının önüne koyması.

Güzel günlerde görüşelim efendim.

Saygılarımla,

Zuhal Özden