Dizi Haber

Tokatı Kabul Etti, Tüm Kadınlardan Özür Diledi

Lale-Devri-setinde-yeni-kavga

Lale Devri Dizisinde olaylar durulmuyor. En son yaşanan olaydan sonra Kenan Bal’ın açıklaması.

Anlatması çok kolay bir olay değil. Çok çirkin bir olay. Ben bu çirkinliği savunmak için de gelmedim. Ama beni buraya getiren bir sürü birikim var. İlk sezondan beri gergin bir set. Tolga ile Hatice arasında buna benzer bir mesele vardı. Ondan sonra set gerçekten gerildi. O tarihten sonra oyuncular ikiye bölündü neredeyse. Sekiz kişi birbiriyle konuşmadan dizi çekiyoruz. Tolgahan ile Hatice arasındaki kavga sanırım kadın dolduruşundan. Yoksa Tolga çok efendi çocuktur. Hatice 6 kişiyle konuşmuyor, Ayten 5 kişiyle konuşmuyor. Benim sette tek konuşmadığım kadın Gül Onat. Gül Onat ile yıldızımız en başından beri barışmadı.
Sette ‘motor’ denilene kadar kimse kimsenin yüzüne bakmıyor. Ama ‘motor’ dendiği andan itibaren herkes rolünü yapıyor. Hatice ile Tolga arasında rol gereği de bir gerginlik olduğu için onlar durumu kurtardı ama ben çok zor durumdayım.

1 Mayıs sabahı çok şiddetli bir burun kanaması ile uyandım. Zor durdurduk. Sabah 5’te hastanedeydik. Yüksek tansiyon başlamış. Dil altı veriler. İğne yaptılar. Ogün annemin ölüm yıldönümüydü. Ailemi eve bıraktım ben mezarlığa gittim. Döndüm, ayakkabımı çıkarırken yine burnum kanamaya başladı. Akşam tekrar… O gün uyudum, ertesi gün yarım uyudum ve sonraki gün sete geldim. Çok halsizdim. Mide bulantım vardı. Tansiyonumu ölçtüler 5,9. Serum bağladılar. Sonta tansiyonum 12,9 oldu. 4-5 sahne çektim. Sonra ishal başladı. ‘Senin işlerini yarına bırakalım’ dediler. Ertesi gün sete gittim. Sahneleri çektim. Kafede oturuyorum. Gül Onat geldi. Sandalye değiştirdim. 5 dk sonra Ulvi geldi. Ne yaptın, nasıl oldun dedi. Ben Tolgahan-Hatice olayından sonra Gül Onat ve arkadaşlarına çete demiştim. Bu Gül Onat’ın kulağına gitmiş olacak ki arada bana laf çarpıtıyordu.

O gün de Ulvi’yi göründe “Aaa benim çete arkadaşım, hoşgeldin” dedi yüksek sesle. Döndüm bir baktım, göz göze geldik. Beni umursamadı. Sonra gelip Gül’ü çağırdılar “Benim 12 dakikam var, sen git biz çete olarak geliriz” dedi. 5dk sonra yine aynı lafı tekrarladı. Deniz gerildiğimi anladı ve “abi sen onlara uyma” dedi. Ama ben uydum.

O an aklımdan bi kadın hasta haliyle uğraşan bir adama sataşacak kadar kötü olabilir mi düşüncesi geçti. Sonra pişman oldum. Benim gibi bir adamın böyle bir şey yapması…Sonra o polis çağırın demeye başladı ben yürüdüm gittim. O an aklımdan bi kadın hasta haliyle uğraşan bir adama sataşacak kadar kötü olabilir mi düşüncesi geçti. Sora pişman oldum. Benim gibi bir adamın böyle bir şey yapması…Sonra o polis çağırın demeye başladı ben yürüdüm gittim. Bu el bi yüze değdiyse onun adı tokattır. Ülkenin bütün kadınlarından özür diliyorum.

Kanaltürk’e katılan ve açıklamada bulanan Kenan Bal’ın hal ve tavırlarından üzgün olduğu anlaşılıyordu