Tv Rehberi

Televizyon Kralı Yazdı:Dizilerin Twitter Karnesi

Bu hafta dizilerin twitter etkileşimlerinde düşüş vardı. Her hafta 10bin barajını geçen 6-7 tane twitter etiketi olurken bu hafta bu sayı sadece 3’te kaldı. Zirveye oynayan diziler Medcezir, Güneşi Beklerken ve Sana Bir Sır Vereceğim bu düşüşten fazla etkilenmedi.

Geçen hafta kaybettiği lideriliği bu hafta geri alan “Güneşi Beklerken” dizisi 1. oldu. Dizinin bu haftaki etiketi #Keremolsam ile toplam 20.114 etkileşimde bulunuldu. Sosyal medyada iyi olan dizinin reytingleri genelde düşük olurdu ama Güneşi Beklerken bu tezi çürüttü. Dizi hem reyting olarak hem sosyal medya olarak tartışmasız çok iyi.

Geçen hafta müthiş bir performans sergileyen“Sana Bir Sır Vereceğim” bu hafta #SanaBirSırVereceğim etiketile bu hafta liderliği kaybetti. Dizi bu hafta #SanaBirSirVereceğim etiketini paylaştı ve 12.802 etkileşimde bulunuldu. Fox’un iki tane etiket yayınlaması bu hafta liderliği kaybetmesindeki en büyük etken.Ayrıca Pazar günü düşen reytinglerle beraber dizinin Pazar günü yayınlanmasından izleyenlerde memnun değil. Twitter’da Cumartesi gününe alınması için kampanya başlattılar.

Medcezir yavaş yavaş yukarılara tırmanmaya başladı.Bu haftaki etiket #HayalimdekiAşk ile toplamda 12.647 etkileşimde bulunarak ikinci sırayı kılpayı kaçırdı.Ama dizi yükselişini sürdürecektir. Seyirci Yaman ile Mira’yı çok çabuk benimsedi.
Fox’un sosyal medyadaki güçlü dizilerinden “Bir Aşk Hikayesi” ise 4. Olmasına rağmen beklentilerin altında kaldı. Dizinin bu haftaki etiketi #aşkacısı popüler bir etiket olmasına rağmen dizi 5.568 etkileşimle 4. Oldu. Dizinin sosyal medya gücünü bildiğim için bu rakam benim beklentilerimin altında kaldı.

Geçen hafta üçüncü sırada yer alan “Beni Böyle Sev” ise bu hafta düşüşe geçerek 5. Sırada yer aldı. Dizinin bu haftaki etiketi #ömerileayşem ile 5.229 etkileşimde bulunuldu.

6. “Huzur Sokağı “#HuzurSokağıetiketiyle 5.267

7. “Fatih” #Fatih etiketiyle 4.256

8. “Çalıkuşu” etiketi #feridevekamran 3.827

9. “A.Ş.K” #bencekeremetiketi 3,712

10. “Karadayı”#vazgeçiyorsameğeretiketi 2,687

 

Bol reytingler twitter.com/televizyonkrali