Magazin

Metin Kaçan İntihar Etti

Ağır Roman’ın yazarı olarak da bildiğimiz edebiyatımızın önemli isimlerinden Metin Kaçan intihar etti. Bindiği taksiyi durdurarak kendini Boğaziçi Köprüsü’nden bırakan Metin Kaçan için abisi, televizyon dizilerinden de tanıdığımız karikatürist Hasan Kaçan açıklama yaptı.

“Metin Kaçan ile ilgili bilgler maalsef doğrudur. Aile olarak. bir umuttur diyerek paylasmadık. Acımızı paylaşan herkese teşekkür ederiz.”

Sosyal medyada ise 1995 yılında tecavüz suçu ile yargılanıp hapis yatışı hatırlatılıp tartışmalar yapılmakta.

Metin Kaçan Kimdir?

Metin Kaçan (d. 15 Kasım 1961, İncesu, Kayseri), Türk yazar ve senaristtir. Mizah dergilerinde yazılar yazmaya başlayarak adını duyurmaya başladı.Kısa öykülerle, edebiyat dünyasına Jak Laban ve Andante takma isimleri ile yazılar yazdı. İlk romanı 1990 yılında yayınlanan Ağır Roman’dır. Mustafa Altıoklar tarafından 1996 yılında sinemaya uyarlanarak, Okan Bayülgen ve Müjde Ar’ın başrollerinde olduğu aynı isimli film çekilmiştir. Ardından tiner kullanan sokak çocuklarının yaşamının anlatıldığı ‘İstedikleri Yere Gidenler’ isimli kitabı Kemal Aratan’la birlikte hazırladı. Ağır Roman 2003 yılında Fındık Sekiz 2008 yılında Almanca’ya çevrildi. Abisi karikatürist Hasan Kaçan, küçük kardeşi Fatih Kaçan aktördür.

One thought on “Metin Kaçan İntihar Etti

  1. kardeşi Hasan Kaçan’dan kardeşine veda mesajı,sakın sudan çıkma:Bunlar engerekler ve çıyanlardır/ bunlar aşımıza ekmeğimize göz koyanlardır/ tanı bunları, tanı da büyü. … Tanıyamadın bunları Meto. Bu engerekler ertuğruluyla, ayşesiyle, zaferiyle zaten seni 1995’te öldürdüler. Sadist çığlıklarla, bıçakladılar, şişlediler. Meto, soğuk sulara düşen bedenin zaten 1995’ten beri ölüydü.

    Allah intikam sahibidir… Sen de suçlusun meto… gariban bir berberin, tamirci kalfası, ortaokul mezunu oğluydun… haddine miydi Ağır Roman yazmak…

    ve son olarak…bugünlerde beni arayıp vicdan azabıyla ağlayanlara da Allah acısın. Hayat, ölecek olanların ölenlere ağlamasından ibaret… Meto, sakın çıkma o sudan, daha, etini yemeye doymayan çok sırtlan var… sakın çıkma kardeşim… Neydi çok sevdiğimiz söz: Dünya bir leştir… talibi köpekler.

Comments are closed.