Dizi Haber, Kurt Seyit ve Şura

Kurt Seyit ve Şura Dizisinin Karakterleri

Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah’ın paylaştığı Kurt Seyit ve Şura, uzun bekleyişin sonunda bu akşam ekranlara geldi.

Kurt Seyit ve Şura, Star Tv’de 1. bölümü ile yayınlanırken, biz dizideki ünlü karakterlere hep birlikte göz atalım.

Kıvanç Tatlıtuğ – Kurt Seyit Eminof

Kıvanç Tatlıtuğ - Kurt Seyit Eminof
Kıvanç Tatlıtuğ – Kurt Seyit Eminof

Kurt Seyit, Kırım’ın Türk asıllı, köklü ailesi Emiofların en büyük oğludur. Babası Mirza Mehmet Eminof, Rus ordusunda askerlik yapmıştır. Çocukluğundan beri babası tarafından asker olarak yetiştirilen Kurt Seyit, Rus ordusunda görev yapan onurlu başarılı bir subaydır. Kurt Seyit’in kaderi, Şura ile tanışmasının ardından değişir.

Zeynep Farah Abdullah – Şura Verjenskaya

Farah Zeynep Abdullah - Şura Verjenskaya
Farah Zeynep Abdullah – Şura Verjenskaya

Ailenin en küçük kızı olan güzeller güzeli Şura, Petrogard’ta ilk kez sosyeteye takdim edildiği baloda Kurt Seyit ile tanışır ve ona ilk andan itibaren aşık olur.

Birkan Sokullu – Petro Borinsky

Birkan Sokullu - Petro Borinsky
Birkan Sokullu – Petro Borinsky

Petro, küçük yaşlarda girdiği askeri okulda Seyit’le tanışmış, çocukluk yıllarından itibaren onunla gizli bir rekabet içinde olmuştur. Petro’nun savaş alanında yaptığı bir hata, Seyit ve Petro arasındaki rekabeti Petro açısından gizli bir düşmanlığa dönüştürür.

Ushan Çakır – Celil

Ushan Çakır - Celil
Ushan Çakır – Celil

Kırımlı Türk asıllı bir ailenin çocuğu olan Celil, Kurt Seyit’in hem çocukluk arkadaşı hem de orduda omuz omuza savaştığı silah arkadaşıdır.

Seda Güven – Valentina

Seda Güven - Valentina
Seda Güven – Valentina

Şura’nın ablası Valentina, ailenin ortanca kızıdır. Kontrollü ve ağırbaşlı genç bir hanım olan Tina için, ailesi ve toplumdaki saygınlığı her şeyden önce gelir. Şura’nın Seyit ile yaşadığı aşk onun da hayatındaki dengeleri değiştirecektir.