Dizi Haber

Fatih Dizisinin Hazin Sonu

Yeni sezonun en pahallı yapımlarından olan Fatih dizisi, Pazartesi yayınlanacak bölümü ile final yapacak. Büyük beklentilerle çekimlerine başlanan Fatih dizisi, daha ilk tanıtım fragmanında bulunan hatalarla eleştirilmiş ve Mehmet Akif Alakurt, Gamze özçelik gibi isimlerin yanlış oyuncu seçimi olduğunu üzerine sıkça konuşulmuştu.

Dizinin yönetmeni Merve Girgin, ilk üç bölüm çekiminden sonra, Mehmet Akif Alakurt’un dizi setinde çalışan bir işçinin üzerine yürümesi üzerine yapım şirketi ile yollarını ayırmıştı. Mehmet Akif Alakurt, daha önce Sıla dizisinde de kostüm çalışanını darp etmekle suçlanmıştı.

Rakip olarak görülen Muhteşem Yüzyıl’da tartışmasız iyi bir oyuncu olan Halit Ergenç varken, Fatih dizisinde, oynadığı birçok dizi yayından kaldırılan ve oyunculuğu mankenliği kadar parlak olmayan Mehmet Akif Alakurt’un başrol oluşunun yanlış bir seçim olduğunu söyleyebiliriz.

Fatih dizisinin Pazartesi yapacağı final ile, seyircisine ulaşamamış bir dizi daha ekranlara veda etmiş olacak. Elbette koca bir emekle beraber…

Dizimagazin Editörü