Tv Rehberi

Bu Tarz Benim RTÜK Takibinde

Show Tv’nin ilgi ile takip edilen programı Bu Tarz Benim için RTÜK harekete geçti. Sunuculuğunu Öykü Serter’in üstlendiği, juri üyeliğini Ivana Sert, Kemal Doğulu ve Nur Yerlitaş’ın yaptığı yarışma programı, izleyenlerden gelen şikayetler üzerine RTÜK tarafından incelendi ve bir rapor hazırlandı.

Raporda programın “Genel Ahlak, Manevi Değerler ve Ailenin Korunması İlkesine Aykırılık” ilkesine aykırı olduğu belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

“Söz konusu programda izlenilirliğinin arttırılması amacıyla gerginlik düzeyinin sürekli üst seviyede tutulmaya çalışıldığı, gerek sunucunun gerekse jüri üyelerinden bazılarının ortamı teskin etmek için herhangi bir çaba göstermek bir yana tartışmaları daha da kızıştıracak şekilde konuşmalara dahil oldukları, yönlendirdikleri tespit edilmiştir.

Yarışmanın belirtilen amacını aştığı, bir stil yarışması olmaktan uzaklaştığı, yarışmacıların rekabet konularının kişisel çatışmalara döndüğü, karşıdakinin rızası olmadan onun özel anlarını kayıt altına alarak gerektiğinde bununla tehdit edebilmenin başvurulabilecek bir yol olarak ortaya konulmasında bir sakınca görülmediği gözlenmiştir.”

Bu Tarz Benim yarışma programı için çeşitli yaptırımlar ve cezalar söz konusu olabilir.