Kültür Sanat

BRASSTRONAUT, KENDİNE HAS MÜZİGİYLE SALON’DA

İKSV-Müzik-logo

BRASSTRONAUT, KENDİNE HAS MÜZİĞİYLE SALON’DA

 

Salon, tarzının kendini kanıtlamış isimlerini sahnesinde ağırlamaya devam ediyor. Festivallerin ve sahnelerin aranılan ismi Kanadalı grup Brasstronaut, caz, rock, pop, electronica türlerini ustalıkla harmanladıkları müzikleriyle 17 Nisan Çarşamba akşamı saat 21.30‘da Salon‘da sahne alacak.

 

2007 yılında kurulan ve bir yıl sonra Old World Lies adlı bir EP yayımlayan neo-soul grubu Brasstronaut, 2010’da yayınladıkları Mount Chimaera adlı ilk albümleri ile müziklerini geniş kitlelere ulaştırmayı başardı. 2010 yılında Kanada’da her yıl düzenlenen beste yarışmasında, ilk albümlerindeki Hearts Trompet şarkısıyla Socan Echo Ödülü’nü kazanan grup, Mount Chimaera ile Polaris Müzik Ödülü’ne de aday gösterildi.

 

İki yıl boyunca sayısız festivalde boy gösteren Brasstronaut Opportunity isimli EP’yi 2011 yılında, Mean Sun adını taşıyan son albümünü ise Mayıs 2012’de dinleyicilerle buluşturdu. Renkli müzisyenlerden oluşan grubun kadrosu ise Bryan Davies (trompet), Edo Van Breemen (piyano, vokal), Sam Davidson (klasrnet), Tariq Hussain (gitar), John Walsh (bas gitar) ve Brennan Saul (davul)’dan oluşuyor.

 

Gilles Peterson ve birçok değerli müzik yazarı ile BBC1, CBC Radio3, Exclaim!, Q Magazine, Toronto Star gibi yayınlardan olumlu eleştiriler alan Brasstronaut’un müziğini İngiltere’nin Independent gazetesi “ilerleyen yeni bir akım” olarak özetliyor. Sahne performansıyla adından çok söz ettiren Brasstronaut’un 2010 yılında web üzerinden yayın yapan BalconyTV’de sergilediği yüksek konsantrasyonlu canlı performans da grubun tanınmasına büyük katkı sağladı.

 

 

Salon Etkinliklerinin Biletleri Nerede?

Salon etkinliklerinin biletleri Biletix satış kanalları ve Salon gişesinden temin edilebilir. Lale Kart sahipleri, biletlerini %25’e varan özel indirimlerle alabiliyor. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerli. Salon gişesi Pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında ve etkinlik günlerinde etkinlik başlayana kadar açık.

 

“Salon Sahibi” olun, 2014’teki Salon etkinliklerine yüzde 50 indirim kazanın

Salon’un takipçilerine bir sürprizi de var. Salon Sahibi kampanyası kapsamında, 2013’te Salon’daki 10 etkinliğe ait biletlerini Nejat Eczacıbaşı Binası’nda yer alan İKSV ana gişeye getiren ilk 50 Salon takipçisi, 2014’teki Salon etkinliklerinin tümü için yüzde 50 indirim kazanacak. “Salon Sahibi” olanlar, 2014 boyunca yüzde 50 indirimli katılacakları etkinliklerin biletlerini İKSV ana gişeden alabilecekler.

 

Salon programı hakkında ayrıntılı bilgi için www.saloniksv.com adresi ziyaret edilebilir.