Tv Rehberi

Zuhal Özden Yazdı:Benim için Üzülme

 

Bu Harun aşık olamaz, insan sevdiğine böyle bir şey yapar mı layn?

Buke’nin hafızasını yitirmesinden yararlanıp tutup ben senin kocanım dedi şimdi de Allah’ın şey ettirdiği bir yerde kızın koynunda uyumayı planlıyor. Buke yitirdiği hafızasıyla bile bu işte terslik olduğunu hissetti ya anılarını kaybetti o yüzden duyguları boşlukta kaldı nereye koyması gerektiğini bilemiyor.

Bu Harun’un eniştesi Şahin’de aynı kumaştan, ilk karısını hem merdiven düşürmüş onun yüzünden kadın ne yürüyebiliyor ne de konuşabiliyor, şimdi de onu bir hastaneye kapattı. Kadın akıllı da ulaştı sonunda kendisini önemseyen birilerine.

Her zaman ki gibi görünen görünmeyen bir kadın tahakkümü var dizilerde. Neden yaşananı tekrar gösteriyorlar da alternatif üretmiyorlar yanında buna hayıflanıyorum nedense, bir hikaye içinde de kadını kurtaracak, yol gösterecek bir örnek gösterin ilaç niyetine de seyredenin kafasında bir ışık yansın çare üretir belki kendine. Sanırsın diziler toplu intiharlar için insanlar beyinlerini kuruyor. Bizim zaten içinde yaşadığımız mutsuzluklarımız var neden bize içinde önermeler olan hikayeler yerine üçüncü sayfalarda okuduğumuz hikayelerimizi biriktirip birleştirip hap şeklinde bir dizi de verme telaşındasınız.

Neyse vardır bir bildikleri.

Bahar’ın babası Resul, dizilerin başlarında sevimsiz bir karakterdi, hatta kötüydü. Şimdi daha sevimli olmuş neden bilmem sevgilisi Süheyla onu maymun etmiş durumda. Adamın tüm cebindeki parayı alıp ona çay parası verdi Resul de Allah razı olsun dedi. Tipik koca, adını saatlerce ulusam gereğinden fazla bir çay parası vermez kocam, hayat işte. Resul de karısına ev kadınlığı dersi verdi pazar parası isteyince.

Niyazi harbiden meczup oldu, avare gezdi, ona çalışmasını söylediklerinde, ha evet dedi ben neden burada duruyorum ki gideyim tekneye, balık tutayım sonra satayım, para alayım sonra ne olacak peki hiç bir şeyin anlamı yok.

Sonunda gerçekten tekneye gitti, kendi teknesini bulamayınca başka bir tekne bulup Buke’nin denize düştüğü yere gitti, orada attı kendini denize.

Sahilde ailesi onu bekledi, ağıtlar yaktı ablası, bizi bırakmadı dedi. İyi tamam da siz değil miydiniz ana kız çocuğa hayatı zindan eden, sanki üzerinize kuma gelmiş gibi adama bir nefes aldırmadınız şimdi bizi bırakıp gitme demeniz komik ne yapacak sizi. Adamın hayatını bir şekilde kabusa çevirirsiniz yeniden hayat sıradan akışına dönünce, sizin istemediğiniz bir şey yaparsa.

Niyazi kurtuldu hastaneye götürdüler.

Buke nasıl kurtulacak kötü kalpli sevmeyen aslında arkadaşından intikam alan manyak Harun’dan bilemiyorum, yine bir mucize dilenicez senaristlerden herhalde.

Orhan, onu hediyesinden dolayı kovan Halime’ye küsmedi, tam tersine onun haksız hakaretlerini gurur yapmadı, kendisine nasıl göründüğünü ona bu sefer fotoğraflarla gösterdi. Kadının kalbini yumuşatmayı başardı.

Çocuktum, annem çekil karşımdan maymun suratlı demişti. Kendimi banyoya kapatıp aynanın karşısında ağlamıştım. O maymun suratlı dediyse öyleydim.

Hikayesini bilmiyorum, Orhan’a anlatırken yetişemedim ama kesin birileri ona kendini çirkin hissettirmiş o yüzden kabusu elinde güvendiği adamı karşısında görünce hayal kırıklığından çıldırdı Halime.

Güzel günlerde görüşelim.

Saygılarımla,

Zuhal Özden