Tv Rehberi

Zuhal Özden:İnadına Yaşamak

Kurgusu tipik alışık olduğumuz diziler gibi yani bol kötü adam var ve Süperman gibi kahramanlar kadınların sevgilisi, erkeklerin kankası falan.

Beni başlangıçta gıcık eden şey, bir adam ve bir kadın birbirilerine aşıklar sonra ayrılıyorlar sonra gidip kadın başka biriyle evleniyor sonra bir bakıyor amanın en yakın adamı arkadaşı dostu hala unutamadığı eski sevgilisi sonra ona aşık olduğunu hala sevdiğini söylüyor adam bir yürü git diyor sen artık arkadaşımın aşkısın.

Kadın bir gün, siz bana cehennemi yaşattınız artık siz cehennemde yaşayacaksınız diyor ve atıyor kendini gökdelenin tepesinde. Atmadan öncede hiç kusura bakma kocacım seni hiç sevmedim diyor. Adam karısına sinir oluyor şok tamam anladık ama adama neden bu kadar sinir oluyor anlamadım. Neden her dokunduğunu yok etmeye ant içiyor o bir şey yapmamış ki konuşmamış elini bile tutmamış. Allahtan belasını arıyor gerzek demek istiyorum.

Dizi böyle başlıyor iki dostun kavgası ve bir ölümle.

Bir kadın daha var turist rehberi artık yaşı da ilerlemiş çocuk istiyor tüp bebek yapmak için uğraşıyorlar tam hamile olduğunu öğrendiği gün kocası hastaneye bir mektup bırakıyor sana aşık değilim hadi bana eywallah diyor.

E diğer süper kahramanın karısı da onu terk ediyor madem beni sevmiyorsun azad et diyor.

Sonra bu iki tip kıbrısta karşılaşıp evleniyor ama adam uğursuz kadını sap gibi ortada bıraktığı gibi bu ikinci karısını da kumar borcu yüzünden canını tehlikeye atıyor sadece karısının değil oğlununda. Çalıştığı yerden yüklü para alıp kaçmak istiyor ahmak koca ama ikisi de ölüyor ve çocuklarını eski eşlerine bırakıyorlar.

Böyle bir film var en yakın arkadaşları çocuklarını en yakın dostlarına bakması için koruyucu aile seçiyor. O eğlenceli bir filmdir. Burada acı öfkeli sos katmışlar.

Bence konusu fena değil, çocuk muhteşem, konuşma dili harika, diyalogları da çok sahici. O başarılı bir oyuncu. Ben Oktay kaynarca’yı görmekten sıkıldım, nedeni evde Adana dizisini bilmem kaçıncı kez seyrettiğimden. Bu yaz gündüzleri yeniden oynuyordu ya da kış bilmiyorum ben yeniden seyrettim, bitti bir daha baştan başladılar yine seyrettim. Çünkü her bölümde başka bir güzellik vardı.

Neyse bu dizinin yolu açık olsun, sezonu tam doldursun. Ben uzun soluklu sezon sezon süren dizilerden hoşlanmıyorum ama nasıl istiyorlarsa gönüllerinden nasıl geçiyorsa kabul olsun.

Güzel günlerde görüşelim efendim.

Saygılarımla,

Zuhal Özden