Tv Rehberi

Zuhal Özden:Güneşi Beklerken 22. Bölüm

Zeynep, Barış’ı başka bir kızla öpüşürken gördü, dondu kaldı, hiç bir şey hissetmediğine şaşırdığı için dondu kaldı. Oh be özgürüm demiştir herhalde ya da sonra diyecek, ben olsam öyle derdim. Bir ilişkinin bitmesinde en kesin en acısız test olsa gerek böylesi.

Meğer Begüm de aşıkmış Barış’a, üstelik çok güzel bir kız. Begüm acı çekiyor o da babası yüzünden mutsuz, babası çok keskin bir şekilde evlat ayrımı yapıyor. O bir öküz. Kızı bir şey anlatırken yüzüne bit bakıp oğluna döndü sofra seninle baş başa bir yerlere gidelim dedi kızına canın cehenneme der gibi. Belki de anneleri ölmüştür, kızını doğururken mesela, küçük kafalı babası da kızını o yüzden görmek istemiyordur. Böylesine kör sevgileri de hiç anlamam. Çok sahtekarca bir sevme şeklidir. İnsan sevmeyi öğrendi mi bunun nedensiz koşulsuz olduğunu bilir, aliye ayrı veliye farklı davranmaz.

Kerem bir türlü hırsını alamıyor, gölgesi gibi Aksel’i takip ediyor. Yabancı filmlerde ki gibi paşamız meğersem dövüşlere katılırmış, Kerem de onun peşine takılıp bir güzel dövdü onu ama Aksel uslanır mı bilinmez çünkü gazı babasından almakta.

Çocuklarımızın mutluluğun acılarının yaralarının sebepleri hep onları dünyaya getiren bizleriz. Onlara hayatı sevdiren ya da hayatı dar eden de bizleriz. Çünkü onlar çocuk oldukları zamanlarda dünyalarında biz varız ve insanları acıtan sevdikleridir. Davranışlarımızın tohumları evde atılır.

Zeynep kendini riske attı her zaman bir sidik yarışında sevgilisini o iddiaya yem yapmak zorunda değildi, gerçi sonuçta duygularını test etmiş oldu fark etmeden.

Bakalım şimdi Kerem’le Barış’ın arası bozulacak mı, Zeynep yüzünden kavga edecekler mi?

Melis bir gün üzerindeki baskı yüzünden patlayacak, ben olsam patlardım yani, sürekli annesiyle kendisini mukayese ettiği yetmiyormuş gibi, Kerem de onu aşağılıyor o da ona karşı gelemiyor çünkü kendine güvenmiyor. Gerçi son bir kaç bölümdür daha kişilikli davranıyor kendi istediği için içinden geldiği gibi bilemiyorum.

Yağmur’la Can mutlu mesut gidiyorlar bu aralar. Aralarına girmek isteyen tipik hatun modeli de ağzının payını aldı. Kıçının üzerine oturmamakta ısrarlı gerçi ya yapacağı bir şey yok.

Cıhan hoca, Zeyneb’in babası olduğunu öğrendi sanırım sarhoş kafayla söyledi arkadaşı ama haftaya inkar mı edecek annesi yoksa evet o senin kızın mı diyecek göreceğiz. Melis’in annesi bu durumda kesin fena araz çıkarır gibime geliyor daha önce Demet’in işlemediği bir suç yüzünden hapis yatmasına seyirci kalıyordu şimdi onu çiğ çiğ yer sanırım.

Güzel günlerde görüşelim efendim.

Saygılarımla,

Zuhal Özden