Tv Rehberi

Zuhal Özden: Zeytin Tepesi 1. Bölüm

İki uzun soluklu dizinin baş roldeki kahramanları bu dizi de bir araya gelmişler. Sakarya Fırat dizisinden Tayanç Ayaydın ve Yahşi Cazibe’den Aslıhan Gürbüz. Diğer oyuncuların tümü de oldukça tecrübeli ve değerli oyuncular. Bence kastı gayet güzel olmuş.

Hikayenin kurgusu çok değişik değil. Burada katil kadın, sevdiği adamın babasını öldürmüş görünüyor. Cinayet’in kilit ismi kadının annesi. Henüz ortalıkta yok, bir zamanlar sevgilimiyler herhalde. Bir meclis var, kasabanın ileri gelenleri ve bir polis cinayetten onlar sorumlu olmalı ama kızın üzerine atmışlar olayı. O da boş yere hapis yatmış. O bu boşa geçen zamanı kabullenmiş yeniden kaldığı yerden başlamak niyetinde ama kasabanın insanları özellikle cinayette parmağı olanlar kadının oradan gitmesini istiyorlar.

Eski sevgilisi aleyhine tanıklık etmiş, erkek kardeşi Deniz’e tecavüze yeltendiğinde de yalancı şahitlik ediyor.

Kötü bir sevgili hala kadını sevdiği belli olsa da Deniz’in dediği gibi adaletli olması gerekirken o çamur atma eyiliminde

Oğlanın kaderi de boktan. Babası öldüren adamın kızıyla nişanlı şimdi haberi yok.

Ben içinde çok fazla kötü insanın olduğu dizileri seyretmek istemiyorum. İçinde umut olmayan kötülüğün kol gezdiği suni gerilimlerden haz etmiyorum. Seyirci günün yorgunluğunu atmak için oturmalı ekranın karşısında, sorunlarına sos olacak gerilime ihtiyacı yok bence. En azından benim.

Merak ettiğim düğümlerden dolayı yeniden seyredermiyorum bilemiyorum ama o gece olan dizilerin içeriğine bağlı. Bakalım hayırlısı.

Başarılar dilerim. Umarım uzun soluklu olur dizinin gösterim süresi.

Güzel günlerde görüşelim.

Saygılarımla,

Zuhal Özden