Dizi Haber

Zuhal Özden Yazdı: Bugünün Saraylısı

Ataman markası seri üretilen ruhsuz ışıltıyı temsil ediyor, biraz da sonradan görme insan hallerini,  Katipoğlu gelenekselliği, göz nurunu, el emeğini temsil ediyor.

Katipoğlu ailesi nesillerdir oturdukları köşkü terk etmek zorunda kalıyorlar çünkü baba mesleğini atölyesinde icra eden mücevher tasarımcısı Ata bey, Ataman’lar gibi dev fabrikaların seri üretimlerine karşı mali olarak ayakta durmayı başaramıyor.

Karısı Üftade hanım, tam da Türk Edebiyatının romanlarındaki tipik hırslı kadın karakteri, aslını okumadım ama sanki hiç bozmadan almışlar. Sürekli kocasının başının etini yemekte Katipoğlu imzasını satmadığı için Ataman ailesine.

Ataman ailesinin bir annesi var Üftade hanımın dediğine göre akbabaların en büyüğü en zarifi Rezzan Hanım.

Rezzan hanım bayılıyor oğlu Barış’a ama kızına elinden gelse nefes aldırmayacak ya kızının sessizliğine sinirleniyor  ya da kendinden başka gösterişli bir dişi olsun istemiyor etrafında.

Oğlunu red ettikleri içinde çok kızgın Katipoğlu ailesine ama Savaş, Ata beyi anlıyor, özel ve zor biri, diyor ona.

Kahya Yaşar kızı Ayşen’e kötü davranıyor çünkü sevdiğini kadının sevdiği adamdan olan çocuğu Ayşen yani Ata beyden. İki adam da çok sevmişler yalının hizmetçisi olan Ayşen’in annesini ama hamile kalınca evden göndermişler kadını ve kahya ile gitmesini istemişler. Kahya kızının düğününde Ata beye sen onun beni seçtiğine inandın ya ben de onun bir gün beni seveceğine inandım işte diyor, sarhoş olduğu için söylüyor belki sonra da kalbi dayanmıyor ölüyor, ölmeden önce de kızın kimden olduğunu itiraf ediyor.

Umarım bu saf kız kül kedisi masallarındaki gibi kötü fikirli insanların elinde oyuncak olmaz. En azından yaratıcı bir şeyler olur önümüzdeki haftalarda.

Mekanlar görkemli, belki de deniz kenarı, yalı falan olduğu için öyle görünüyordur. Renkler güzel, gösterişli iç açıcı olması iyi benim içim ben içimi karartan hiç bir şeyden hoşlanmıyorum.

Ayrıca Ayşen’in güzelliğine hayran kaldım. Etrafında mecburen büründükleri kötülükten dolayı karanlık görünenler yüzünden midir nedir çok ışıltılı ve güzel görünüyor.

Henüz Kayıp Şehir’de ki kızdan benim için pek farklı değil zihnim ayırt edemiyor ama zaman içinde burada diğerini unutacağımı biliyorum.

Şansı bol olsun yeni dizinin.

Günler günler diliyorum.

Saygılarımla,

Zuhal Özden