Tv Rehberi

Zuhal Özden: Aramızda Kalsın 17. Bölüm

Bu Hüsne bazen ne gereksiz hareketler yapıyor, güya süpriz yaptı. Tuttu Yadigar’ın abilerini çağırdı. Oysa Yadigar Cıvan’a abilerim arsa olayını duyarlarsa boğazıma çökerler demişti. Hüsne’nin biraz kafası çalışsa kötü günlerinde arayıp sormayan dallama abileri sormadan çağırmazdı.

Kıvırcık da sünnet oldu. Hatçik’in sözlüsü onlara muhteşem sesi ile şarkı söyledi. O adam da ne gıcık ya. Hatçik de başka aşık olacak adam bulamadı. Gerçi nereden bulacak bütün gün iş güç, yaşlı kadınların arasında oturup duruyor.

Ali de aşkını ilan etti Ceylan’a kız şaşırdı kaldı, ablasına kızdı neden bana mekbubu vermedin diye ama geçmiş olsun.

İki eşofmanlı genç de dolu dizgin gidiyorlar, bakalım onlar ne zaman açılacaklar birbirlerine. Bahaddin de onları affetti sayılır elini vermedi ama sünnet düğününe katılmalarına izin verdi.

Bu Cıvan’ın arkadaşı da Yadigar’a aşık borç bahane, dükkanla ilgilenme nedeni Zafer beyin gönül işi aslında. Cıvan Yadigar’la konuşmasından hoşlanmıyor arkadaşının bunu da belirtti kadına.

Gidememesi konusunda Yadigar, benim gibi kimsesiz olunca rüzgarın düşüreceği kadar kimsesiz gidemezdim, dedi Cıvan’a. Silip atmak kalabalık insanların işi, benim gibi olanlar için aile önemli dedi.

Güzel günlerde görüşelim efendim.

Saygılarımla,

Zuhal Özden