Kültür Sanat

Şamil Tayyar’dan Memet Ali Alabora’ya Şok sözler

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar,  Twitter adresinden ünlü oyuncu Memet Ali Alabora için “Mehmet Ali Alabora polis koruması istemiş! Anasına küfrettikleri, intikam için köprüden attıkları polisten. Umarım yüzün kızarmıştır!!” dedi.
Cağaloğlu Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleştirilen basın toplantısında Alabora , Gezi Parkı sürecinde yaşadıkları anlatarak ”  Yeni Şafak gazetesinin böyle aklı zorlayan bir sonuç çıkartması şaşırtı. Bir oyunun içerisine çekilmeye çalışılıyorum. Can güvenliğim yok, avukatım aracılığıyla koruma talebinde bulundum. Son olarak Yeni Şafak gazetesine bir teşekkür borçluyum. Tiyatroyu bu kadar ciddiye aldığınız gösterdiğiniz için. Çağımızda tiyatro ile toplumsal olaylar yaratmak mümkün değil” dedi.Yeni Şafak gazetesinde bugün yayımlanan haberde, Meltem Arıkan tarafından yazılan ve aylar öncesinde Mehmet Ali Alabora ve Pınar Öğün tarafından sahnelenen Mi Minör oyununun Gezi protestolarının provası olduğu iddia edilmişti.

İşte ünlülerin Memet Ali Alabora’ya attığı destek tweet’leri
Okan Bayülgen: Mehmet Ali Alabora yanlış seçim. Bugün bunu destekler yarın öbürünü! Fikrini de değiştirebilir. Karışamazsın! İstediğini destekler! Karışamazsın Mehmet Ali Alabora dostumdur. Tanımasaydım da desteklerdim. Bu ülkenin çok sevilen bir sanatçısıdır. Sonuna kadar yanındayım. Karışamazsın!
Gülben Ergen: Mehmet Ali Alabora “Can güvenliğim olmadığı için endişeliyim.”  Mehmet Ali Alabora yanındayız.  Endişe? Sanatçı? Eyvah!!
Selçuk Yöntem: Mehmet Ali Alabora yanındayım sevgili kardeşim.
Nilgün Belgün: Temiz insanları karalamayın pırıl pırıl bir gençtir. Düşünen yaşayan ve paylaşan mehmet Ali Alabora.
Suavi: Mehmet Ali Alabora dostumuzdur-kardeşimizdir- barış dili olan, demokrasiye inanan çalışkan bir arkadaşımızdır.”Yedirtmeyiz”
Semih Saygıner: Mehmet Ali Alabora adamdır adam.
Onur Akay: Memet Ali Alabora Konservatuar’dan arkadaşımdır. Hedef gösterilmesi çok yanlış. Cehaletten beslenenler, akıllı adam kaldıramıyorlar. Bu arada adı Mehmet değil “Memet” Memet Ali Alabora’yı destekliyorum.
Bülent Emrah Parlak: Diren Mehmet Alİ Alobora yanındayız.
Rahşan Gülşan: Mehmet Ali Alabora’ya atılan iftiraya gülmek kolay ama bunu ciddiye alanların yapabileceklerini düşünmek korkunç.Yapanı Allah ıslah eylesin.
Cüneyt Özdemir: Tek anlamadığım Mehmet Ali Alabora İngilizlerin mi ajanı, faiz lobisinin mi adamı, çapulcuların mı başkanı… Bir karar verin ama.