Kültür Sanat

SALON’UN HAFTA SONU KONUKLARI EFTERKLANG VE THE RINGO JETS

 

Salon yeni isimlerin yanı sıra köklü grupları sahnesinde ağırlamaya devam ediyor. İstanbullu rock’n’roll grubu The Ringo Jets, merakla beklenen ilk albümü raflardaki yerini almadan hemen önce, 3 Mayıs Cuma akşamı saat 22.30‘da Salon izleyicisiyle buluşacak.

 

2001 yılında Mads Brauer, Casper Clausen ve Rasmus Stolberg tarafından kurulan Danimarkalı indie rock grubu Efterklang, melankoli yüklü, derin müziğiyle 4 Mayıs Cumartesi akşamı saat 22.30‘da Salon’da hayranlarının karşısına çıkacak.

 

  • İlk albümünün tanıtım konseriyle “The Ringo Jets” Salon’da

SALON’UN-HAFTA-SONU-KONUKLARI-EFTERKLANG-VE-THE-RINGO-JETS
İstanbullu rock’n’roll grubu The Ringo Jets‘in ilk albümü, raflardaki yerini almadan hemen önce Salon’da görücüye çıkıyor. Merakla beklenen The Ringo Jets konseri 3 Mayıs Cuma akşamı saat 22.30‘da Salon‘da.

Howlin’ Wolf, The Who, The Kinks, The Stooges ve Black Flag gibi gruplardan etkilenen The Ringo Jets, 2011’de Limited Lunchpack, 2012’de Darmdstadt Tapes adlı EP’leri kaydetti. Belçika’da gerçekleştirilen Glimps Festival’de sahneye çıkan topluluk, Muse ve Franz Ferdinand ile çalışan Tommaso Colliva prodüktörlüğünde Milan’da kaydettikleri ilk albümlerini müzikseverlerle buluşturuyor.

 

Davul ve vokalde Lale Kardeş, gitar ve vokalde Deniz Ağan ve Tarkan Mertoğlu’nun performans göstediği The Ringo Jets, gürültülü ve melodik rock’n’roll ritimleriyle dolu ilk albümlerini 3 Mayıs Cuma akşamı saat 22.30‘da Salon‘da tanıtıyor.

 

The Ringo Jets konserinin biletleri 25 TL (Ayakta),  20 TL (Öğrenci) Üzerinden satışta.

 

  • Etkileyici canlı performanslarıyla Efterklang, 4 Mayıs’ta Salon’da

 SALON’UN-HAFTA-SONU-KONUKLARI-EFTERKLANG-VE-THE-RINGO-JETS

2001 yılında Mads Brauer, Casper Clausen ve Rasmus Stolberg tarafından kurulan Danimarkalı indie rock grubu Efterklang, melankoli yüklü, derin müziğiyle 4 Mayıs Cumartesi akşamı saat 22.30‘da Salon’da hayranlarının karşısına çıkacak.

 

2004 yılında Tripper, 2007 yılında Parades adlı albümleriyle müziklerini geniş kitlelere ulaştıran Efterklang, 2010 yılında ise Avrupa’nın bağımsız müzik albümlerinin yarıştığı IMPALA Müzik Ödülleri’nde Yılın En İyi Bağımsız Albümü Ödülü‘nü kazandıran Magic Chairs adlı albümlerini yayımladı. En iyi albümleri olarak nitelendirilen Piramida’yı Eylül 2012’de müzikseverlerle buluşturan topluluk, Norveç ile Kuzey Kutbu arasında kalan Piramiden adlı terk edilmiş bir kentte, 9 gün boyunca 1000’den fazla ses kaydı yaptı.

 

Piramida‘nın yayımlanmasının ardından Danimarkalı yönetmen Andreas Koefoed, üçlünün 2011 yazında albüm çalışmalarına ilham almak için gerçekleştirdikleri Piramiden kenti ziyaretlerini belgeleyen The Ghost Of Piramida filmini çekti. Bir albümün varoluşunun olağanüstü hikayesinin anlatıldığı film, 12. İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali kapsamında Türkiye seyircisiyle buluştu.

 

2011 yılında Fransız film yapımcısı Vincent Moon ile Efterklang işbirliğinde ve albüm uzunluğunda hazırlanan, grubun performanslarının, deneyimlerinin ve işbirliklerinin anlatıldığı An İsland filmi başarılı bir proje olarak müzikseverlerin ve eleştirmenlerin büyük beğenisini topladı.

 

Albüm için düzenlenen turnede, aralarında Peter Broderick, Earl Harvin ve Nils Frahm gibi isimlerin de olduğu bir çok müzisyen ile, senfoni orkestraları eşliğinde müzik yapan Efterklang, bu çok sesli performanslarla adından övgüyle söz ettirdi. Topluluk Pramida albümleriyle, dünyanın en popüler müzik dergilerinden MOJO’dan da tam not almayı başardı.

 

Efterklang, 4 Mayıs Cumartesi akşamı saat 22.30‘da Salon sahnesinde performans sergileyecek. Performansın biletleri 45 TL (Ayakta) ve 25 TL (Öğrenci) üzerinden satışta.

 

Salon Etkinliklerinin Biletleri Nerede?

Salon etkinliklerinin biletleri Biletix satış kanalları ve Salon gişesinden temin edilebilir. Lale Kart sahipleri, biletlerini %25’e varan özel indirimlerle alabiliyor. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerli. Salon gişesi Pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında ve etkinlik günlerinde etkinlik başlayana kadar açık.