Kültür Sanat

Salon’da Indie-Rock Haftasi

SALON’DA SEZON SONU YAKLAŞIYOR

INDIE-ROCK’IN EN İYİ ÖRNEKLERİ BU HAFTA SALON’DA

 

Salon’da sezon sonu yaklaşıyor. Nisan sonunda kapılarını yeni sezona kadar kapatacak Salon, merakla beklenen konserlere evsahipliği yapmaya devam ediyor. Bu hafta Çarşamba ve Perşembe geceleri Salon takipçileri indie-rock’a doyacak.

 

  • Amerikalı Indie-Rock Müzisyeni ve Şarkı Yazarı Kurt Vile

solo performansı’yla Salon’da

16 Nisan Çarşamba, 21.30

 

ABD’li indie-rock müzisyeni ve şarkı yazarı Kurt Vile, “Müzik ile Birlikte Hayata” konser serisi kapsamında 16 Nisan Çarşamba akşamı Salon’da! The War on Drugs’ın eski üyesi olarak adını duyuran Kurt Vile, müzik kariyerine, Philadelphia’da, evde kayıt hissi veren lo-fi tarzı şarkılarla başladı. Solo kariyerine 2008’deki Constant Hitmaker ve 2009’daki God Is Saying This To You… albümleriyle adım attı. 2011 yılında yayımladığı dördüncü stüdyo albümü Smoke Ring For My Halo ile hayran kitlesini ciddi bir şekilde arttıran Vile, en son, olgunluk dönemi olarak nitelendirilen,  Wakin’ on A Prettty Daze albümü ve It’s a Big World Out There (And I Am Scared) EP’siyle sevenleriyle buluştu.  Pavement, Bruce Springsteen, Neil Young, Tom Petty ve John Fahey gibi müzisyenlerden etkilenen Kurt Vile, solo performansı ve lo-fi gitar melodileriyle 16 Nisan Çarşamba akşamı 21.30’da, Salon sahnesinde olacak. Konser biletleri 45 TL ve 30 TL (öğrenci) üzerinden temin edilebilir.

 

  • Kendileri Belçikalı, İsimleri Madensuyu:

Alternatif Indie-Noise Rock İkilisi  Perşembe aklamı Salon’da

17 Nisan Perşembe, 21.30

 

Türkiye’yi birçok kez ziyaret eden Belçikalı indie-rock ikili Madensuyu, 17 Nisan Perşembe akşamı Salon sahnesinde olacak. Vokal, gitar ve keyboard’da Stijn De Gezelle, vokal ve davulda Pieterjan Vervondel‘den oluşan Madensuyu,  1992 yılında başladığı yolculuğun başında, çok etkilendikleri Türkiye kültüründen bir isim seçti. 2005’teki Adjust We adlı EP’lerini çıkaran ekip ilk albümleri A Field Between’i 2006 yılında piyasaya sürdü. Daha sonra 2008’de D is Done ile yoluna devam eden Madensuyu, son albümleri Stabat Mater ile 2013’te sevenleriyle tekrar buluştu. Belçika festivalleri dışında Londra ve New York’ta da performanslar sergileyen grup, öfke, kayıp ve keder gibi temaların etrafında şekillenen şarkılarıyla tanınıyor.

 

Alternatif, indie ve noise-rock gibi müzik türlerinin arasında gezinen Madensuyu, 17 Nisan Perşembe akşamı 21.30’da, gürültülü melodileriyle Salon sahnesinde olacak. Konser biletleri 30 TL (Ayakta) ve 20 TL (Öğrenci) üzerinden temin edilebilir

 

Biletler nerede?

 

–     Biletix satış kanalları ve ana gişe İKSV’de. (Pazar günleri hariç her gün 10.0018.00 saatleri arasında ve etkinlik günlerinde etkinlik başlayana kadar açık.)

–     Lale Kart sahipleri biletlerini %25e varan özel indirimlerle alabilir.

–     Salon’daki üç etkinliğe bilet alan ve biletlerini ana gişe İKSV‘ye getiren Lale Kart üyeleri, sunulacak üç etkinlikten birine iki kişilik davetiye kazanıyor.

–     Salon etkinliklerinden 1 bilet alan Vodafone Red’lilere ise ikinci bilet hediye!

–     Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerli.