Sinema

Reha Erdem’in son filmi Jîn, 18 Şubat Pazartesi !f İstanbul’da

Jin-Poster2

Reha Erdem’in son filmi Jîn Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’da

 

Jin-Poster

Türkiye sinemasının auteur yönetmenlerinden Reha Erdem’in son filmi Jîn, Türkiye galasını !f İstanbul’da yapıyor. PKK kaçağı bir Kürt kızının çıkışsız yolculuğunu anlatan Jîn’in gösterimine Reha Erdem ve film ekibi de katılıyor.

 

Maximum Kart’ın partnerliğiyle 14 Şubat’ta başlayan 12. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin merakla beklenen filmlerinden Jîn, Türkiye’deki ilk gösterimini 18 Şubat Pazartesi saat 21:30’da yapıyor.

Jin

A Ay’la başlayan ve Kosmos’a uzanan filmografisiyle Türkiye sinemasının en yaratıcı ve özgün yönetmenlerinden biri sayılan Reha Erdem’in son yapıtı Jîn, PKK kaçağı Kürt bir kızın doğunun damgalanmış dağlarından inip, batının rüya dünyasına -dayısının İzmir’deki evine- yaptığı yolculuğu anlatıyor.

 

Dün sona eren Berlin Film Festivali’nin Generation bölümünün açılış filmi olan Jîn’de, Deniz Hasgüler, Onur Ünsal, Sabahattin Yakut ve Yıldırım Şimşek rol alıyor.

Jin

Filmin gösterimi 18 Şubat Pazartesi 21:30’da Cinemaximum Fitaş Sineması’nda yapılacak ve ardından yapılacak söyleşiye Reha Erdem ve film ekibi de katılacak.

 

Tarih: 18 Şubat 2013, Pazartesi

Saat: 21:30

Yer: Cinemaximum Fitaş Sineması

2 thoughts on “Reha Erdem’in son filmi Jîn, 18 Şubat Pazartesi !f İstanbul’da

 1. Reha ERDEM filmleri;
  Jin, 2013, Yönetmen, Senarist
  Kosmos, 2009, Yönetmen, Senarist
  Hayat Var, 2008, Yönetmen, Senarist
  Beş Vakit, 2006, Yönetmen, Senarist
  Korkuyorum Anne, 2005, Yönetmen, Senarist
  Kaç Para Kaç, 1999, Yönetmen, Senarist
  A Ay, 1996, Yönetmen

 2. Reha Erdem’in ilk kez İf İstanbul kapsamında seyirciyle buluşacak olan son filmi ‘Jin’; farklı anlatımı ile dikkat çekiyor. ‘Jin’in, yaşadığı baskılardan bunalıp dağa çıkmasını konu alan filmin müzikleri, ünlü çello sanatçısı Hildur Gudnadottir’in imzasını taşıyor. Ünlü çellist, ‘Jin’in film müziklerinde zaman zaman gerilimi, zaman zaman da dinginliği ön plana çıkartıyor.

Comments are closed.