Kültür Sanat

Engin Hepileri Ve Nergis Öztürk Moda Sahnesi’nde!

İntikam dizisinde keyifle izlediğimiz Engin Hepileri ve Zeki Demirkubuz’un Kıskanmak filminde Seniha rolü ile tanıdığımız Nergis Öztürk, sahneden buluştu.

Belçika’lı yazar Eric de Volder tarafından yazılan oyun, kadın erkek ilişkileri, çatışmaları ve tutkularını konu ediniyor.

Oda ve Adam 23 Aralık Pazartesi akşamı Moda Sahnesi’nde olacak.

Moda Sahnesi

Caferağa Mah. General Asım Gündüz Cad.
(Bahariye Cad.)Halil Etham Sk.
No: 34/27 Kadıköy / İstanbul
GİŞE TELEFON 0216 330 58 00

Engin Hepileri ve Nergis Öztürk Moda Sahnesi'nde!
Engin Hepileri ve Nergis Öztürk Moda Sahnesi’nde!

ODA VE ADAM

Oda ve Adam ifadesini gündelik yaşamın içindeki kuytu ayrıntılarda bulan aşka ve ilişkilere dair bir oyun. Iskalanmış bir ilişkinin çatışmalarının, tutkularının, unutulmaz anlarının, yanlış anlamaların, kuruntuların, duygusallıkların tüm tanıdıklığı ve tüm sürprizleriyle, sahnede karşımıza çıkıyor.

Oyunda kadın ve erkek yaşadıkları, hayal ettikleri, yaşamak istedikleri ve hatırladıkları arasında, komedi ve dramın iç içe geçtiği, etkileyici bir görsellik ve şiirselliğin eşlik ettiği eğlenceli, yoğun bir duygusal ve zihinsel yolculuğa çıkartıyorlar seyirciyi.

Oda ve Adam kadın erkek ilişkisine, aşka, yaşanmışlıklara ve yaşanamamışlıklara,çağın ve zamanın ‘ana dili’yle bakan görsel ve edebi bir şölen.
Nergis Öztürk ve Engin Hepileri’nin baş rollerini paylaştığı oyun, 2012’de 18.Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali’nde hem seyirci hem eleştirmenler tarafından büyük beğeniyle karşılanmış ve festivalin en güçlü işleri arasında gösterilmişti.
Metin: Eric de Volder
Yönetmen: Mesut Arslan
Dramaturji: Ata Ünal
Çeviren: Şaban Ol

Oyuncular:
Nergis Öztürk, Engin Hepileri