Sinema

LEGO FİLM

LEGO® FİLMİ

LEGO® FİLMİ, Warner Bros. Pictures ve Village Roadshow Pictures’ın sunduğu sinemalarda gösterime girecek ilk uzun metrajlı LEGO®macera filmidir.

3D formatında ve bilgisayar animasyonu olarak hazırlanan LEGO® FİLMİ, macerasında; sıradan, kurallara her zaman uyan, ortalama bir LEGO® minifigürü olan Emmet adlı karakterin, yanlışlıkla dünyayı kurtaracak en sıra dışı kişi olarak tanınması konu ediliyor. Umutsuz ve gülünç bir şekilde bu duruma hazırlıksız yakalanan Emmet, kendisini yabancı bir birliğin içinde bulur ve zalim bir hükümdarı durdurmak için epik bir yolculuğa çıkar.

Türkiye’de Türkçe dublajlı olarak da vizyona girecek “LEGO®  FİLMİ / THE LEGO®  MOVIE” baş karakterlerini; Chris Pratt, Will Ferrell, Elizabeth Banks, Liam Neeson, Will Arnett, Nick Offerman, Alison Brie ve Morgan Freeman seslendiriyorlar.

 

Filmi Phil Lord & Christopher Miller (“21 Jump Street,” “Cloudy with a Chance of Meatballs”) yönetiyor. Orjinal senaryo ve hikaye Dan Hageman & Kevin Hageman ve  Phil Lord & Christopher Miller tarafından LEGO®  oyuncaklarından yola çıkılarak yazıldı. Yapımcılar  Dan Lin (“Sherlock Holmes,” “Sherlock Holmes: A Game of Shadows”) ve Roy Lee (“The Departed,” “How to Train Your Dragon”).

 

“LEGO®  FİLMİ / THE LEGO®  MOVIE”  7 Şubat 2014 tarihinden itibaren tüm dünyada ve Türkiye’de vizyona girecek.