Kültür Sanat

İSTANBUL BİENALİ’NDEN ÖNEMLİ DUYURU

BIENAL-LOGO

13. İSTANBUL BİENALİ SERGİLERİ BU YIL ÜCRETSİZ OLACAK

 

BİENAL, 14 EYLÜL-20 EKİM TARİHLERİ ARASINDA GEZİLEBİLİR

 

 

“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla Fulya Erdemci’nin küratörlüğünde gerçekleştirilecek ve politik bir forum olarak kamusal alan fikrine odaklanacak
13. İstanbul Bienali, bu yıla özel olarak ücretsiz gerçekleştirilecek. Bienalin kapanış tarihlerinde de değişiklik yapıldı. 14 Eylül tarihinde kapılarını açacak 13. İstanbul Bienali sergileri, 20 Ekim tarihine kadar gezilebilecek.

 

13. İstanbul Bienali’nin başlığı Anne, ben barbar mıyım? şair Lale Müldür’ün aynı adlı kitabından alıntıyla küratör Fulya Erdemci tarafından belirlendi. Şiir, edebiyat, ve şiirsellikle sanatın ilişkisini vurgulayan bu başlık, aynı zamanda “barbar” terimiyle, “öteki”leri anlamak için öğrenmemiz gereken veya “gelecek dünya”yı anlamlandırabilmek için keşfetmek zorunda olduğumuz yeni ve bilinmedik dillere de işaret ediyor. 13. İstanbul Bienali’nde, güncel demokrasi biçimlerini sorgulayan, günümüzün mekânsal-ekonomik politikalarını tartışmaya açan, uygarlık ile barbarlık kavramlarını sorunsallaştıran ve bu bağlamda sanatın rolünü yeni ve alışılmışın dışındaki dillerle araştıran işler yer alacak.

 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Koç Holding’in sponsorluğunda düzenlenen 13. İstanbul Bienali’nin sergi mekânları ve sanatçı listesi önümüzdeki günlerde açıklanacak.

 

 

İstanbul Bienali’ni sosyal medyada takip etmek için:

facebook.com/istanbulbienali / twitter.com/istanbulbienali