Sinema

!F İSTANBUL’da 21 Şubat Perşembe gününün Programı

 

!F İSTANBUL’DA 21 ŞUBAT 2013 Perşembe günü gösterilecek filmler

 

The-Wild-Ones-Vahşiler
The Wild Ones / Vahşiler

VAHŞİLER FİRARDA

Beş ergenin bir rehabilitasyon merkezinden kaçmalarını ve içlerinden birinin büyükannesinin evine ulaşmak için yedi gün boyunca dağları, tepeleri aşmalarını anlatan Vahşiler, yönetmeni Alejandro Fadel’in katılımıyla 12:00’de Cinemaximum Fitaş 1’de.

 

 

 

BİZDE DE BİR GLASTONBURY OLUR MU Kİ?

Önce, Julien Temple’ın nefis filmi Glastopia: Glastonbury Afterhours, ardından da “bizim memlekette böyle şeyler neden olmuyor?” diye soranlar için Sihirli Festival Tarifleri başlıklı söyleşi. İstanbul’daki festivallerin en güzellerinde bir şekilde parmağı olanlar hayallerindeki festivalleri, olabileni, olamayanı, olabilecekleri konuşuyor. 15:00’de SALT Beyoğlu – Açık Sinema’da.

 

 

 

Towheads-Sarı-Kafalar
Towheads / Sarı Kafalar

ÇOCUK MU KARİYER Mİ?

Brooklyn’de yaşayan iki çocuk annesi Penelope, annelik denen durumun gündelik zorluklarıyla tek başına uğraşmaktadır çünkü kocası Matt’in de işten başını kaldıracak vakti yoktur. Bir yandan da yavaş yavaş gelişmekte olan sanat kariyeri daha çok vakit almaya başlayınca, Penelope annelikle sanatçılık arasında bocalamaya başlar. Güncel sanattan gelen ve filmde hem yönetmen hem de oyuncu olarak karşımıza çıkan Shannon Plumb, filmin gösterimi için İstanbul’da olacak. Sarı Kafalar 17:00’de Cinemaximum Fitaş 1’de.

 

 

 

interior-leather-bar-iç-leather-bar
Interior. Leather Bar / İç. Leather Bar

SKANDAL FİLMİN “KAYIP” SAHNELERİ ÇEKİLİYOR

Rivayet edilir ki, William Friedkin, sansüre maruz kalmamak için ve daha filmin çekim sürecinde ortaya çıkan tepkiler üzerine, 1980 yapımı filmi Devriye’nin S&M barlarda geçen sahnelerini kesip, bir daha hiç görülmemek üzere ortadan kaldırmış. Bu tartışmalı filmin efsanesinden yola çıkan James Franco ve Travis Matthews, bir araya gelip bu kayıp 40 dakikayı yeniden hayal etmeye ve kurgulamaya koyuluyor. İç. Leather Bar. yönetmenlerinden Travis Matthews’un katılımıyla 19:00’da Cinemaximum Fitaş 1’de.

 

 

 

My-Child-Benim-Cocugum
My Child / Benim Çocuğum

BENİM ÇOCUĞUM GALASINI YAPIYOR

Benim Çocuğum bizi Türkiye’de beş farklı eve götürüyor. Anne-babaların gözünden, lezbiyen, gey, biseksüel ve transeksüel çocuklarının hikâyelerini dinliyoruz. Hikâyeler, inkar, travma, çaresizlik, korku, utanma, kabullenme ve yeniden doğma gibi temalarda ortaklaşıyor. Festivalde biletleri çok önceden tükenen Benim Çocuğum yönetmeni Can Candan ve LISTAG’lı ailelerin katılımıyla Cinemaximum İstinye Park’ta 19:30’da.

 

 

 

Laurence-Anyways
Laurence Anyways

XAVIER DOLAN’IN SON FİLMİ

Kanada sinemasının son yıllardaki en dikkat çeken yeteneği Xavier Dolan’ın Cannes’dan Kuir Palmiye ve Un Certain Regard bölümünden de kadın oyuncu ödülünü alan filmi Laurence Anyways, 22:00’de Cinemaximum Budak’ta izlenebilir.

 

 

 

Seven-Psychopats

SIKI KADROYLA SIKI BİR KARA KOMEDİ

In Bruges’un yönetmeni Martin McDonagh’ın Michael Pitt, Sam Rockwell, Colin Farrell, Abbie Cornish, Christopher Walken gibi bir kadroyla geri döndüğü yeni suç komedisi 7 Psikopat’ta uzun süredir düzgün bir şey yazamayan senarist Marty’nin, tam da yazmak istediği türden psikopat bir hikâyenin içine düşmesinin komik hikâyesi. 22:00’de Cinemaximum Fitaş 4’te.