Magazin

Eylemci Sanatçı Onur Akay Tencereyi 6. Kattan Düşürdü

Eylemci sanatçı tencereyi 6. kattan düşürdü

Gezi Parkı olaylarının 18. gününde devam eden tencere tava eyleminde, İstanbul Ortaköy’de ilginç bir kaza yaşandı.
Gezi Parkı eylemlerinde sürekli adı geçen Türk Sanat Müziği sanatçısı Onur Akay, Saat 21:00 sıralarında İstanbul Ortaköy’de oturduğu evinin camında tencere ve tava çalarken elindeki tencereyi  6. kattan aşağıya düşürdü. Akay’ın Cadde üzerinde olan evinin önünden tesadüfen geçen şahsın omuzunu sıyırıp yere düşen tencere, yaralanmasına sebeb oldu. Kafasına gelmesinden kıl payı kurtulan şahıs şikayetçi olmadı.
Twitter hesabına çok korktuğunu yazan Onur Akay, “Arkadaşlar az önce camda tencere çalarken, tencere elimden fırladı ve 6. kattan düştü. Aşağıdan geçen bir kişinin şükürler olsun omuzunu sıyırdı. Kafasına gelebilirdi. Allah korusun ölebilirdi. Ucuz atlattık ama çok korktum çok. Hemen yanına gittim isterseniz hastaneye gidelim dedim kendisi istemedi. Şikayetçi bile olabilirdi ve haklıydı ama olmadı. Ortaköy’de Cadde üzerinde oturuyorum ve evimin önünden çok kişi geçiyor. İnsanların geçtiği yerlerde camda çalanlar varsa lütfen aşağıya inip çalsın çok tehlikeli” diye yazarak tencere ve tava çalanları uyardı.
600 civarında polis ve binin üzerinde vatandaşımızın  yaralandığı Gezi Parkı eylemlerinde yaşanan bu olay ise eylemcilerin yaptığı ilk tencere kazası olarak kayıtlara geçti.