Sinema

BEHZAT Ç. ANKARA YANIYOR FRAGMANI İLK KEZ YAYINLANDI

“BEHZAT Ç. ANKARA YANIYOR” 1 KASIM’DA SİNEMALARDA
Ekranların fenomen dizisi “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi”, takipçileriyle beyazperdede yeniden buluşmaya hazırlanıyor. Yepyeni bir hikâyeye sahip olan “Behzat Ç. Ankara Yanıyor” sinema filminin fragmanı bugün ilk kez yayınlandı.

 

Adam Film’in yapımcılığında gerçekleşen filmin yönetmeni Serdar Akar . Filmin senaryosunu aynı zamanda dizinin senarist olan Ercan Mehmet Erdem yazdı. Oldukça etkileyici bir oyuncu kadrosuna sahip olan “Behzat Ç. Ankara Yanıyor’da: Erdal Beşikçioğlu, Sanem Çelik, Nejat İşler’in yanısıra, Aslı Tandoğan, Serenay Sarıkaya, Sadi Celil Cengiz, Fatih Artman, İnanç Konukçu, Berkan Şal ve Seda Bakan yer alıyor.

Filmin konusu ise şöyle;
Behzat Ç.’nin yokluğunda Cinayet Büronun başına Himmet adında bir Başkomiser atanmıştır. İçişleri Bakanının öldürülmesi teşkilatta büyük bir çalkantıya yol açınca Himmet de bunu kendi açısından bir fırsata dönüştürmeye karar verir ve ekibini Terörle Mücadeleye yardımcı olmaya yönlendirir.

İçişleri Bakanı öldürülmeden önce Cinayet Büro ekibi Hakkı adında bir bakkalın ve Alman Konsolosluğunda görevli Hans adında bir Almanın cinayeti üzerinde çalışmaktadır. Alman Hükümeti, cinayete gözlemci olarak Ulrike adında bir polisini görevlendirmiştir. Başkomiser Himmet, bakkal ve Almanın cinayetlerine öncelik vermez. Tahsin de bu cinayetlere bakması için Behzat Ç.’yi geçici olarak göreve çağırmaya karar verir. Ancak Behzat Ç. kararsızdır…

 

Vizyon Tarihi: 1.11.2013
Yönetmen: Serdar Akar
Oyuncular: Erdal Beşikçioğlu, Erdal Beşikçioğlu, Sanem Çelik, Nejat İşler’in yanısıra, Aslı Tandoğan, Serenay Sarıkaya, Sadi Celil Cengiz, Fatih Artman, İnanç Konukçu, Berkan Şal, Seda Bakan
Senaryo: Ercan Mehmet Erdem
Yapım: Adam Film
Dağıtım: Tiglon