Sinema

AkademIda Yaz Atölyeleri Devam Ediyor

akademida-logo

Ağustos’ta Özcan Alper, Hüseyin Karabey ve Altyazı dergisiyle sinema atölyesi

Deneyimli ya da amatör sinemacıları alanında uzman isimlerle buluşturan Akademİda’nın 2013 atölyeleri devam ediyor.

Akademİda’nın Ağustos atölyeleri arasında “Sonbahar” ve “Gelecek Uzun Sürer” filmlerinin yönetmeni Özcan Alper, “Gitmek – Benim Marlon ve Brandom” ve “Sesime Gel” filmlerinin yönetmen, yapımcısı Hüseyin Karabey ve Altyazı sinema dergisinden Nadir Öperli ve Övgü Gökçe bulunuyor.

Amatör veya profesyonel, fark olmaksızın sinema ile ilgilenen herkese uzman sinemacılarla birebir çalışma imkânı yaratan Akademİda atölyeleri Çanakkale Assos yakınlarındaki Kozlu Köyü’nün eşsiz doğası eşliğinde gerçekleşiyor. Katılımcılar derslerin yanı sıra tatil yapma imkanı da yakılıyor, ayrıca atölye ücretlerine konaklama ve sabah-akşam yemekleri dahil.

Sınırlı sayıda katılımcı kabul eden atölyelere kayıt yaptırmak için http://akademida.com/katilim/ sayfasındaki formu doldurabilir ya da info@akademida.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

 

Altyazı Dergisi ile Sinema Okur – Yazarlığı Atölyesi

altyazi-dergisi

12 – 19 Ağustos 2013

Altyazı sinema dergisinin yayın kurulundan Nadir Öperli ve Övgü Gökçe’nin rehberliğinde yapılacak bu atölye, katılımcılarına, filmleri anlamlandırmak ve yeniden yorumlamak için kapsayıcı bir bakış kazandırmayı amaçlıyor. Atölyede, farklı dönem ve coğrafyalarda çıkacağımız gezinti sırasında birbirinden çarpıcı filmlere odaklanarak, sinema tarihine ve kuramına, türlere ve film analizine dair bir tartışma yürüteceğiz. Detaylar ve Katılım için tıklayınız.

 

Hüseyin Karabey ile Yapımcı Yönetmenlik Atölyesi

huseyin-karabey

19 – 26 Ağustos 2013

Yapımcı yönetmen adaylarına yönelik yapılacak olan bu atölye ülkemizin film yapma koşullarına bağlı olarak, yönetmenin aynı zamanda filmin yapımcısı ya da yapımcılarından birisi olma durumunda kalması sürecinin bütün filme yansıyan ilişkisine odaklanan bir çalışma olacak. Hüseyin Karabey‘in vereceği bu atölye, sinema sektörünün dünyada ve Türkiye’de çalışma biçimlerini analiz edip doğru bir yol haritasının çizilmesine yardımcı olacak. Detaylar ve Katılım için tıklayınız.

 

Özcan Alper ile Türkiye’de ilk Film Yapmak

ozcan-alper

26 Ağustos – 1 Eylül 2013

“Sonbahar” ve “Gelecek Uzun Sürer” filmlerinin yönetmeni Özcan Alper, atölyede genel olarak ilk yada ikinci uzun metraj (kurmaca yada belgesel) filmini gerçekleştirecek genç yönetmen ve yönetmen adayları ile deneyimlerini paylaşacak. Alper, bu sürece dair, film çekmeyi pratik bir süreçten çok teorik bir düşünme ve tartışmaya doğru götüren bir yaklaşım ve yöntemle karşılıklı öğrenme ve deneyim sürecinin paylaşıldığı bir atölye gerçekleştirecektir. Detaylar ve Katılım için tıklayınız.

Sınırlı sayıda katılımcı kabul eden atölyelere kayıt yaptırmak için katılım sayfasındaki formu doldurabilir ya da info@akademida.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.