Kültür Sanat

32. İSTANBUL FİLM FESTİVALİ, “KÖPRÜDE BULUŞMALAR YAPIM AŞAMASI ATÖLYESİ”NE BAŞVURULARI BEKLİYOR

 

32. İstanbul Film Festivali kapsamında, 10 Nisan Çarşamba ve 11 Nisan Perşembe günlerinde düzenlenecek “Köprüde Buluşmalar”a bu yıl sponsor olan Efes, “Yapım Aşaması Atölyesi” kapsamında para ödülü de verecek.

Ödüllü atölyeye başvurular 8 Mart 2013, Cuma akşamına kadar devam ediyor.

 

İstanbul Film Festivali kapsamında bu yıl sekizincisi düzenlenecek “Köprüde Buluşmalar”, Avrupa ve Türkiye’den sinemacıları bir araya getirerek, Türkiye’den uzun metraj kurmaca ve belgesel projeler ile yapımı devam eden filmlerin ilk uluslararası sunumlarının yapılmasını sağlamaya devam edecek. İstanbul Film Festivali’nin “Ulusal Yarışma ve Türkiye Sineması” bölümüne son 26 yıldır destek veren Efes, bu yıl “Köprüde Buluşmalar”ın da sponsorluğunu üstleniyor.

 

Köprüde Buluşmalar” kapsamında, bu yıl yapımı devam eden uzun metraj kurmaca veya belgesel filmlere açık olacak “Yapım Aşaması Atölyesi”nin ikincisi düzenlenecek. Yapımı devam eden filmlerin başvurabileceği “Yapım Aşaması Atölyesi”, filmlerin post-prodüksiyonlarının tamamlanmasına ve uluslararası tanıtımlarına destek olmayı amaçlıyor.

 

Köprüde Buluşmalar Yapım Aşaması Atölyesi”ne katılmak isteyen, uzun metraj kurmaca veya belgesel film yapımcıları, 8 Mart Cuma akşamına kadar onthebridge@iksv.org adresine e-posta yoluyla başvurabilirler. Yönetmelik ve başvuru formu film.iksv.org/tr/koprudebulusmalar adresinden temin edilebilir.

 

Başvurular arasından belirlenecek filmler “Köprüde Buluşmalar Yapım Aşaması Atölyesi”ne katılmaya hak kazanacak. Atölyede dağıtımcı, festival temsilcisi ve yapımcılardan oluşan uluslararası jüri, filmlerin sunumlarını değerlendirerek off-line montajlarını izleyecek. Atölye sonunda jüri tarafından seçilecek projeler, bu yıl ilk defa verilecek 10.000 Amerikan Doları değerindeki Efes Ödülü ve 1000VOLT Post-Prodüksiyon Ödülü”nün sahibi olacak.

 

Köprüde Buluşmalar kapsamında bu yıl altıncısı yapılacak, sinemacılara filmlerini gerçekleştirmek için destek vermeyi amaçlayanFilm Geliştirme Atölyesi” için başvurular 28 Ocak tarihinde sona ermişti. Efes sponsorluğundaki “Köprüde Buluşmalar” kapsamında düzenlenecek “Film Geliştirme Atölyesi” ve Yapım Aşaması Atölyesi”nde seçilen projelerin ödülleri, 11 Nisan Perşembe akşamı düzenlenecek bir ödül töreniyle sahiplerinin olacak.

 

32. İstanbul Film Festivali, İKSV tarafından, Akbank sponsorluğunda 30 Mart-14 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

İstanbul Film Festivali hakkında ayrıntılı bilgi için:

film.iksv.org

 

İstanbul Film Festivali’ni sosyal medyada takip etmek için:

facebook.com/koprudebulusmalar

facebook.com/istanbulfilmfestivali

twitter.com/istfilmfest